هزینه ۱۷۵ میلیارد یورویی جنگ اوکراین برای اقتصاد آلمان

هزینه 175 میلیارد یورویی جنگ اوکراین برای اقتصاد آلمان

درگیری های جاری در اوکراین در سال جاری 175 میلیارد یورو (190 میلیارد دلار) هزینه خواهد داشت که معادل 2000 یورو برای هر نفر است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، دویچه وله به نقل از گزارش موسسه اقتصاد آلمان (IW) گزارش داد که درگیری های جاری در اوکراین برای بزرگترین اقتصاد اروپا در سال جاری 175 میلیارد یورو (190 میلیارد دلار) هزینه خواهد داشت که معادل 2000 یورو برای هر نفر است.

پژوهشگران این حوزه وضعیت فعلی را با یک سناریوی خیالی مقایسه کردند که در آن هیچ عملیات نظامی در اوکراین یا مشکلات مرتبط با آن مانند افزایش سرسام آور قیمت انرژی، تورم مارپیچ و اختلال در عرضه وجود نداشت. 

آنها محاسبه کردند که ضرر واقعی اقتصاد آلمان از درگیری در اوکراین به 4.5٪ از تولید ناخالص داخلی در سال آینده خواهد رسید، ضمن اینکه شروع جنگ در اوکراین با وضعیت اقتصادی دشوار آلمان همزمان شده است.

در سال 2020، آلمان حدود 175 میلیارد یورو، 125 میلیارد یورو هم در سال 2021 و تقریبا 120 میلیارد یورو در سال 2022 زیان ثبت کرد.

به گفته آی دبلیو مایکل گروملینگ، استاد مؤسسه اقتصادی آلمان، وضعیت اقتصاد در ماه‌های آینده «بسیار ناپایدار» باقی خواهد ماند و مانع رشد رونق اقتصادی در آلمان خواهد شد. 

وی گفت که بلاتکلیفی در بخش انرژی، افزایش قیمت انرژی و سایر مواد خام و محدودیت سرمایه گذاری ناشی از آن همچنان باعث ایجاد باد مخالف برای اقتصاد کشور خواهد شد.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده