بحران انرژی بزرگترین دغدغه ساکنین اروپا/ کمبود گاز تولیدات اروپایی را در سال ۲۰۲۳ کم می کند

بحران انرژی بزرگترین دغدغه ساکنین اروپا/ کمبود گاز تولیدات اروپایی را در سال 2023 کم می کند

آژانس بین‌المللی انرژی با توجه به مسئله فقدان گاز روسیه، زمستان سختی را برای سال آینده در اروپا پیش‌بینی کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، بحران اوکراین و زمستان سخت اروپا، بسیاری از دولت ها را در اروپا با مشکل مواجه کرده است.

اعتراض و اعتصاب این روزها به کلید واژه اصلی رسانه‌های غربی به ویژه اروپا تبدیل شده است.
صدها هزار کارگر و کارمند در بسیاری از کشورهای غربی در اعتراض به وضعیت بحرانیِ حاصل از طولانی شدن جنگ اوکراین یا اعتصاب کرده‌اند یا آماده اعتصاب می‌شوند. گزارش معتبرترین رسانه‌های همین کشورها نشان می‌دهد همزمان با اعتصاب‌های سراسری نگرانی‌ها از قطع برق، افزایش گرسنگی و ناتوانی از گرم کردن خانه‌ها در سرمای کشنده زمستان نیز در کشورهای اروپایی رو به افزایش است و چنین شرایطی در برخی شهرها مثل پاریس و کیف و لندن حاکم شده است.
سرمای اروپا

قاره اروپا برای آنکه در تاریکی نماند به دنیال راه‌حل است. در فرانسه،‌ مقامات دولتی در حال آماده شدن برای قطعی‌های برنامه‌ریزی شده و هدفمند احتمالی برق در زمستان امسال هستند که در صورت افزایش بار بیش از حد شبکه برق در صورت سرد بودن هوا اجتناب ناپذیر است.

همچنین، آژانس بین‌المللی انرژی با توجه به مسئله فقدان گاز روسیه، زمستان سختی را برای سال آینده در اروپا پیش‌بینی کرده است.

برخی از شرکت‌های تلفن همراه در اروپا نیز با توجه به محدودیت ساعت نگهداری شارژ باتری‌های دکل‌های مخابراتی و تقویت کننده آنتن‌های خود از قبل پیش بینی‌ها را برای بروز مشکل در صورت قطع برق در کشور‌های خود اعلام کرده اند.

در ایالت تورینگن آلمان موسسات عالی قصد دارند کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه خود را تعطیل کنند.

در اواخر جولای یک قطعی بزرگ برق در جنوب لندن منجر به توقف قطار‌ها شد. به گزارش هفته نامه اشپیگل، چراغ‌های راهنمایی و روشنایی خیابان‌ها در آن زمان کار نمی‌کردند.

سرمای اروپا

در لتونی دیگر کشور اروپایی نیز وزیر دارایی از قرار گرفتن این کشور در آستانه بحران انرژی خبر داد.

وزارت دارایی لتونی در این باره گفت: بعد از پشت سر گذاشتن دو سال اقتصادی دشوار ناشی از همه گیری ویروس کرونا، انتظار می‌رفت وضعیت اقتصادی بهبود یابد اما این امر رخ نداده و اکنون کشور در آستانه یک بحران انرژی قرار گرفته و وضعیت چشم‌انداز اقتصادی در سال ۲۰۲۳ چندان مطلوب نیست.

نتایج یک نظرسنجی جدید نیز نشان می‌دهد سه انجمن از پنج انجمن صنعتی آلمانی درباره اوضاع اقتصادی سال 2023 بدبین هستند و انتظار دارند شرکت‌هایشان به دلیل بحران انرژی ناشی از جنگ اوکراین تولید کمتری داشته باشند.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده