فشار بیشتر اتحادیه اروپا بر روسیه با تعیین دوباره سقف قیمت نفت

فشار بیشتر اتحادیه اروپا بر روسیه با تعیین دوباره سقف قیمت نفت

اتحادیه اروپا و G7 به بحث در مورد سطح دقیق ادامه می دهند و به دنبال جلوگیری از اختلالات عمده در بازار جهانی هستند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، بلومبرگ به نقل از یک مقام G-7 گزارش داد که گروه هفت پیشنهاد اتحادیه اروپا برای تعیین سقف قیمت برای صادرات گازوئیل روسیه بین 100 تا 110 دلار در هر بشکه را پذیرفته است.

گزارش ها حاکی از آن است که کمیسیون اروپا سقف 100 دلار در هر بشکه را پیشنهاد کرده است، در حالی که کشورهای گروه 7 می خواهند این سقف کمی بالاتر تعیین شود و به این دلیل نگرانی هایی وجود دارد که سقف پایین تر می تواند باعث افزایش قیمت سوخت و ایجاد اختلال عرضه در اتحادیه اروپا شود.

مذاکرات در مورد این موضوع با اتحادیه اروپا و G7 ادامه دارد و پیش‌بینی می‌کنند که توافقی با هدف فروش کشورهای ثالث تا اوایل فوریه به توافق برسد.

براساس داده‌های ICE Futures Europe، قیمت‌های آتی دیزل که شامل عرضه روسیه نمی‌شود، در روز جمعه حدود 125 دلار در هر بشکه بود.

ممنوعیت نفتی دریایی روسیه، همراه با سقف قیمتی 60 دلار در هر بشکه، توسط اتحادیه اروپا، کشورهای G7 و استرالیا در 5 دسامبر معرفی شد.

 

در ماه دسامبر، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه فرمانی را در مورد اقدامات تلافی جویانه برای سقف قیمت صادرات نفت روسیه امضا کرد. 

این اقدام، عرضه نفت و فرآورده های نفتی از روسیه به کشورهایی که سقف قیمت را در قراردادهای خود اعمال می کنند، ممنوع می کند.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده