افزایش اشتغال‌زایی شیلات و توسعه آن در امنیت غذایی در دستور کار وزارت جهاد

افزایش اشتغال‌زایی شیلات و توسعه آن در امنیت غذایی در دستور کار وزارت جهاد

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت یکی از اهداف اساسی سازمان شیلات کشور توسعه و افزایش سهم آبزیان در امنیت غذایی کشور است.

به گزارش خبرگزاری برنا،  مهدی شکوری مدیرکل دفتر بهبود کیفیت و توسعه بازار، در دیدار با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با مهم دانستن ظرفیت‌های این استان در حوزه آبزی‌پروری به لحاظ داشتن شرایط مناسب بازار، اظهار داشت: یکی از اهداف اساسی سازمان شیلات توسعه و افزایش سهم آبزیان در امنیت غذایی کشور است که با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که شده، علاوه‌بر تلاش برای تأمین امنیت غذایی در داخل، تمرکز خود را بر توسعه بازار و همچنین توسعه عرضه محصولات با کیفیت در استان تهران قرار داده‌ایم.

شکوری ارتقای کمی و کیفی تولیدات آبزی‌پروری را امری ضروری دانست و گفت: عملیاتی کردن تکنولوژی‌های برتر و هوشمندسازی مزارع آبزی‌پروری و و کمبود نیروی انسانی از دغدغه‌های مهم سازمان شیلات هست که انتظار داریم با عنایت و توجه و حمایت ویژه شما در رأس سازمان جهاد کشاورزی از شیلات حل شود.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت و توسعه بازار ضمن اشاره به وضعیت بازار آبزیان در استان تهران از برنامه ریزی و سیاست‌های کلی سازمان شیلات در خصوص ایجاد زنجیره‌های ارزش و توسعه بازار در استان تهران توضیحاتی را ارائه داد.

در ادامه این دیدار جبرئیل برادری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به ظرفیت‌های ویژه استان در حوزه آب و وجود منابع آبی متعدد خرد و استخر‌های ذخیره آب در کنار اراضی کشاورزی در سطح استان گفت: این منابع آبی ظرفیت‌های ویژه‌ای را برای بهره‌برداری برای تولید آبزیان در استان فراهم کرده است که با حمایت از این تولیدکنندگان می‌توانیم علاوه بر فراهم کردن زمینه اشتغال‌زایی، نقشی مهم در توسعه شیلات و آبزی‌پروری داشته باشیم.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده