معاون مهندسی و توسعه آبفای کشور: تلاش شبانه‌روزی برای خدمت‌رسانی به مناطق زلزله‌زده ادامه دارد

معاون مهندسی و توسعه آبفای کشور: تلاش شبانه‌روزی برای خدمت‌رسانی به مناطق زلزله‌زده ادامه دارد

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در مجموع می‌توان گفت صنعت آب و برق در استان آذربایجان غربی با حضور به موقع در شهرستان خوی، عملکرد قابل قبولی را ارائه کرده است و مردم نیز از عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو رضایت داشتند؛ این تلاش‌ها همچنان استمرار دارد و همکاران ما به صورت شبانه روز فعالیت‌های خود را برای ارائه خدمات مطلوب و مطمئن و پایدار به مردم ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری برنا، مجید آقازاده معاون شرکت مهندسی آبفای کشور، با اشاره به اینکه حسب دستور وزیر محترم نیرو ، روز بعد از وقوع حادثه در مناطق زلزله‌زده، جهت بررسی مشکلات و پیگری انجام اقدامات لازم حضور داشته، اظهار داشت: روز بعد از حادثه ارزیابی‌های لازم در حوزه صنعت آب و برق صورت گرفته بود و همکاران ما توانسته بودند در اولین ساعات تمام تاسیسات شهر خوی و 70 روستای تحت تاثیر زلزله را مورد بررسی قرار دهند.

وی با یادآوری اینکه در 28 دی ماه نیز در این منطقه شاهد یک زلزله 5.4 ریشتری بوده‌ایم افزود: این اتفاق باعث شده بود همکاران ما در صنعت آب و برق استان آمادگی کامل داشته باشند؛ تمام تاسیسات اعم از شبکه، خطوط انتقال، مخازن، ایستگاه‌های پمپاژ و ساختمان‌های اداری مورد بازرسی و معاینات فنی لازم قرار گرفتند که خدا را شکر، مشکل خاصی وجود نداشت و تنها یکی از ساختمان‌های اداری دچار آسیب شده بود.

معاون شرکت مهندسی آبفای کشور خاطرنشان کرد: درخصوص تاسیسات تامین آب نیز همه چاه‌ها در مدار بودند و به طور کلی در چاه‌های شهری و روستایی به خاطر زمین لرزه حدود 50 لیتر در ثانیه کاهش دبی داشتیم و یک خط انتقال 200 میلی متری هم دچار آسیب شده بود.

آقازاده ادامه داد: عمده آسیب‌هایی که در بخش آب وفاضلاب وشبکه با آن مواجه بودیم مربوط به انشعابات مشترکین بود؛ با توجه به تخریب برخی ساختمان‌ها شاهد ترکیدگی لوله‌ها و تاسیسات داخلی بودیم که این آسیب‌ها نیز به سرعت مدیریت شد.

وی تصریح کرد: حدود دو ساعت بعد از وقوع زلزله، ستاد بحران شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی تشکیل شده بود و مدیرعامل این شرکت در مناطق زلزله‌زده حضور داشت. با تشکیل  جلسه اضطراری کلیه موارد لازم بررسی شد و با اقدامات انجام شده، تولید و توزیع آب به صورت پایدار، مطمئن و با کیفیت مطلوب صورت گرفت.

معاون مهندسی و توسعه آبفای کشور از تامین آب و همچنین جمع‌آوری و انتقال فاضلاب کمپ‌های اسکان اضطراری زلزله‌زدگان شهرستان خوی توسط شرکت آب و فاضلاب خبر داد.

آقازاده اضافه کرد: در حال حاضر حدود 105 مرکز اسکان اضطراری داریم که همکاران ما در زمینه آب و فاضلاب و استقرار سرویس‌های بهداشتی مورد نیاز اقدامات لازم را برای این مراکز انجام داده‌اند. جا دارد همین‌جا از معاونت محترم عمرانی وزیر کشور و همچنین شهرداری تبریز تشکر کنم که با هماهنگی‌هایی که انجام شد، تعدادی سرویس‌ بهداشتی را به این مراکز اسکان اضطراری انتقال دادند.

وی درباره وضعیت برق مناطق حادثه دیده بیان کرد: با توجه به قطعی گسترده برق پس از وقوع زلزله در روستاها و همچنین شهر خوی، این مشکل هم در همان ساعات اولیه با تلاش همکاران در شرکت توزیع برق مدیریت شد. در حال حاضر برق تمام مراکز اسکان اضطراری نیز توسط همکارانمان در بخش توزیع برق وصل شده است.

مجید آقازاده با تاکید بر این موضوع که تامین آب و برق در مناطق زلزله زده حق الناسی است که برگردن ماست و باید تلاش کنیم این خدمات به بهترین شکل ارائه شود، افزود: در مجموع می‌توان گفت صنعت آب و برق در استان آذربایجان غربی با حضور به موقع در شهرستان خوی عملکرد قابل قبولی را ارائه کرده است و مردم نیز از عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو رضایت داشتند. شایان ذکر است که این تلاش‌ها همچنان استمرار دارد و همکاران ما به صورت شبانه روز فعالیت‌های خود را برای ارائه خدمات مطلوب و مطمئن و پایدار به مردم ادامه می‌دهند.

آقازاده در پایان گفت: ما یک فراخوان به شرکت‌های آب و فاضلاب با موضوع کمک‌های انسان دوستانه و همچنین کمک‌های فنی برای شهرستان خوی داده‌‌ایم که در این زمینه هم اتفاق‌های خوبی را شاهد هستیم.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده