ایفای تعهدات دولت سیزدهم در مسکن سازی/ افزایش تعداد صاحبخانه های بوشهری

ایفای تعهدات دولت سیزدهم در مسکن سازی/ افزایش تعداد صاحبخانه های بوشهری

وضعیت ساخت نهضت ملی مسکن در کشور مطلوب است اما باید تلاش شود با همت وزیر جوان راه و شهرسازی و رئیس جمهور کشورمان عملیات اجرایی واحدهای مسکن تسریع شود تا این واحدها در زمان مقرر تحویل متقاضیان شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا؛ در راستای تحقق وعده دولت سیزدهم، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی کشورمان در (15 بهمن‌ماه 1401) به همراه جمعی از اعضای کابینه به شهرستان پرند برای افتتاح مسکن سفر کردند.

در ادامه سفر رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به شهرستان پرند؛ وزیر راه و شهرسازی برای ادامه وعدهای دولت سیزدهم روز گذشته (20 بهمن 1401) به استان خراسان رضوی سفر کردند و یک هزار و 205 واحد مسکونی افتتاح و تحویل صاحبانشان شد.

در (4 اسفندماه 1401) همزمان با سفر مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به استان اردبیل و با حضور سید حامد عاملی استاندار، سید کاظم موسوی، و صدیف بدری نمایندگان مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، افتتاح 180 واحد مسکونی با اهدای کلید دو واحد مسکونی انجام و همزمان بهره برداری از یک باب را افتتاح کردند.

واگذاری ۲هزارو ۲۲۱ واحد نهضت ملی مسکن و آغاز احداث ۴۷۰۰ واحد در بوشهر

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و وزیر راه و شهرسازی روز گذشته (پنجشنبه 11 اسفندماه) در ادامه برنامه‌های سفر دو روزه خود به استان بوشهر در قالب دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی، با حضور در پروژه نهضت ملی مسکن شهرستان خورموج، به صورت همزمان از 2 هزارو 221 واحد مسکن شهری و روستایی بهره‌برداری و دستور آغاز عملیات اجرایی ساخت 4 هزار و 700 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن را در استان صادر کرد.

یک‌هزار و 745 واحد روستایی با تسهیلات یکصد میلیون تومانی در سطح روستاها و همچنین 84 واحد شهری در خورموج توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان کارگزار اجرای طرح نهضت ملی مسکن احداث شده و 242 واحد نیز در شهر برازجان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر احداث شده که امروز(12 اسفندماه) با حضور رئیس‌جمهور و مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در بوشهر افتتاح شد و در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

همچنین با حضور رئیس جمهور عملیات اجرایی فاز یک توسعه بندر گناوه آغاز و طرح‌های دیگری از جمله تاسیسات دریایی پایانه بین‌المللی مسافری والفجر، 11 کیلومتر از باند دوم جاده اهرم -برازجان و قطعه سوم کنار گذر چهار خط گنگانگ-دوراهک به طول 13.5 کیلومتر افتتاح و به بهره برداری رسید.

ساخت و تامین مسکن  در کشور توسط دولت سیزدهم، وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های تابعه متولی را بر آن داشت تا تمامی سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها با سایر بخش­‌های دولت با اقدامی مناسب به فراهم کردن بستر تامین مسکن برای مردمان کشورمان بپردازند.

به گزارش برنا؛ روند اجرای طرح‌ها در کشور با وجود پیگیری‌های رئیس جمهور و روحیه مدیریت و اجرایی وزیر راه و شهرسازی مطلوب است و به نظر می‌رسد نواقصاتی که در ساخت نهضت ملی مسکن وجود دارد به مرور زمان با همت مسئولین کشور رفع شود.

وضعیت ساخت نهضت ملی مسکن در کشور مطلوب است اما باید تلاش شود عملیات اجرایی واحدهای مسکن تسریع شود تا این واحدها در زمان مقرر تحویل متقاضیان شود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده