وزیر صمت: طرح نظام شفاف فروشگاهی تا اواسط سال آینده اجرایی می‌شود

وزیر صمت: طرح نظام شفاف فروشگاهی تا اواسط سال آینده اجرایی می‌شود

وزیر صمت با بیان اینکه طرح نظام شفاف فروشگاهی تا اواسط سال آینده اجرایی می‌شود، گفت: در هفته جاری و هفته آینده همچنان قیمت‌ها کاهشی خواهد بود و فضا بهتر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا، رضا فاطمی امین وزیر صمت درباره عرضه بدون ضابطه خودرو به شرکت‌های تابعه گفت: عرضه خودرو از طریق قرعه کشی و ثبت نام در سامانه یکپارچه انجام می‌شود و موارد قبلی که مربوط به واگذاری خودروی هایما بود، نیز بازگردانده شده است.

وزیر صمت افزود: امروز نوبت بندی ثبت نام کنندگان برای خودروهای وارداتی انجام می‌شود.

وی درباره افزایش قیمت‌های اقلام شب عید گفت: در حال حاضر بازار ملتهب ارز روند کاهشی به خود گرفته و در برخی اقلام این کاهش را شاهد هستیم. البته همه کاهش‌ها ناشی از کاهش نرخ ارز نیست و در هفته جاری و هفته آینده همچنان قیمت‌ها کاهشی خواهد بود و فضا بهتر می‌شود.

فاطمی امین در پاسخ به این سوال که برخی اقلام به بهانه بالا رفتن قیمت ارز افزایش یافت، افزود: راه حل کنترل قیمت‌ها بدون تأثیر از تغییر نرخ ارز این است که یک نظام شفاف فروشگاهی وجود داشته باشد که این طرح را شروع کرده ایم و تا اواسط سال آینده به جایی می‌رسیم که می‌توانیم بر بازارهایی مانند خواربار، موبایل و بازارهای اینچنینی به طور سامانه‌ای نظارت کنیم و بر تراکنش‌ها مسلط شویم.

وزیر صمت با بیان اینکه ارز، اقتصاد ما را از ۶ مسیر تحت تأثیر قرار می‌دهد، گفت: ما این مسیرها را شناسایی کرده و برای هرکدام یک راه حل طراحی کردیم؛ به طور نمونه در بحث واردات مواد معدنی، قاعده گذاشتیم هر مواد معدنی که بیش از یک میلیون دلار واردات دارد، باید ساخت داخل باشد و این کار را آغاز کردیم و طبیعتاً این امر زمان بر است و در سایر موارد هم متمرکز هستیم و برای حل آن‌ها برنامه داریم.

انتهای پیام/ 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده