افزایش فعالیت ‌واحدهای گشت حفظ کاربری اراضی کشاورزی در ایام نوروز

افزایش فعالیت ‌واحدهای گشت حفظ کاربری اراضی کشاورزی در ایام نوروز

فعالیت ‌واحدهای گشت حفظ کاربری اراضی کشاورزی در ایام نوروز افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری برنا، رضا افلاطونی رئیس سازمان امور اراضی کشور، در نامه‌ای به تمامی روسای سازمان جهاد کشاورزی سراسر کشور، خواستار تشدید فعالیت‌ها و هوشیاری واحدهای گشت حفظ کاربری اراضی کشاورزی در ایام تعطیلات نوروز شد.

در این نامه خطاب به روسای سازمان جهادکشاورزی استان‌ها آمده است: با عنایت به مصوبات بیست و یکمین جلسه قرارگاه مرکزی صدور اسناد و حفـظ کـاربری و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی و نیز مصوبات شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال و تأکید رئیس قوه قضاییه و همچنین وزیر جهاد کشاورزی، مبنی بر ضرورت برنامه‌ریزی، نظارت مستمر و دقیق بر اراضی کشـاورزی و برخورد قاطع و سریع بـا متصرفان اراضی دولتی و متخلفان تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغ‌ها در حریم و خارج از حریم شهرها، لازم است برای جلوگیری از سوءاستفاده اشخاص و سودجویان و فراهم کردن موجبات تضییع حقوق بیت‌المال ناشی از ساخت ‌و سازهای غیرمجاز در ایام تعطیلات نوروزی، مدیران امور اراضی استان و جهادکشاورزی شهرستان‌ها، ضمن هماهنگی لازم بـا دسـتگاه‌های اجرایی از جمله مراجع قضایی، فراجا، راه و شهرسازی، منابع طبیعی و آبخیزداری، محیط زیست، بنیاد مسکن، شهرداری، بخشداری و... ترتیبی اتخاذ کنند تا نسـبت به راه‌اندازی گشت‌های مشترک و اطلاع‌رسانی فوری هرگونه تغییر کاربری و ساخت‌ و ساز غیرمجاز به مراجع ذی‌صلاح اطلاع داده شده و برخورد قانونی با متخلفان صورت پذیرد.

در بخش دیگری از این نامه، از مدیران جهاد کشاورزی شهرسـتان‌ها خواسته شده برای اسـتفاده از ظرفیت تفاهم‌نامه بین وزارت‌ جهادکشاورزی و وزارت کشور ضمن هماهنگی با فرمانداری، شهرداری، بخشداری و دهیاری نسبت به نصب بنر و تبلیغ سامانه ۱۳۱ ارتباط مردمی و... جهت آگاه‌سازی در مورد ساخت‌ و ساز غیرمجاز اقدام کنند و مستندات مربوطه را در اسرع وقت به این سازمان ارسال کنند.

همچنین مدیران جهادکشاورزی به نحوی برنامه‌ریزی کنند تـا در ایام تعطیلات نوروز رئیس اداره امور اراضی و یا یکی از معاونان، مسوولیت رصد و پایش اراضی، واحدهای گشت و پاسخگویی به دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و قضایی را عهده‌دار باشند.

فرماندهان یگان حفاظت امور اراضی استان‌ها نیز برابر شرح وظایف ۲۱گانه ابلاغی، نسبت به ارسال اخبار مردمی و رصـد واحدهای گشت و پـایش اراضی کشاورزی (به صورت تصادفی) اقـدام کنند و روزانه عملکرد عوامل در سـتاد اسـتان و شهرستان‌ها را مورد ارزیابی قرار دهند و گزارش روزانه به فرماندهی یگان حفاظت ارسال شود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده