بیش از ۳ هکتار از حریم و بستر رودخانه زاینده‌رود آزادسازی شد

بیش از 3 هکتار از حریم و بستر رودخانه زاینده‌رود آزادسازی شد

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: نزدیک به سه هکتار از رودخانه زاینده‌رود در محدوده بالادست و پایین دست سد مخزنی زاینده‌رود در سال جاری آزاد سازی شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا، احمدرضا صادقی مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، اظهار داشت: طرح حفاظت از رودخانه زاینده رود از سرشاخه‌های رودخانه در شهرستان‌های فریدونشهر و فریدن تا تالاب بین‌المللی گاوخونی از سال ۹۴ در حال اجرا است و بیش از صد نفر نیروی انسانی شامل تیم‌های گشت و حقوقی از رودخانه زاینده رود حفاظت می‌کنند.
وی افزود: اقدامات انجام شده تاکنون در مجموع سبب کاهش و جلوگیری از تصرفات بیشتر رودخانه و حریم و بستر و برداشت‌های غیرمجاز آب و پساب شده است‌.
مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: از دیگر اقدامات انجام شده توسط دفتر مهندسی رودخانه‌ها وسواحل شرکت آب منطقه‌ای، تعیین حد بستر و حریم رودخانه‌ها است که با هدف بهره‌برداری از رودخانه، کاهش خطرات احتمالی سیلاب و جلوگیری از تجاوز به بستر و حریم رودخانه است.
مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خاطرنشان کرد: برای تحقق این امر انجام مطالعات تعیین حد بستر و حریم مرحله اول و مرحله دوم توسط مسئولان شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در بخش مهندسی رودخانه‌ها و سواحل مورد توجه قرار گرفته است و از ابتدای سال 1395 تا کنون در این راستا حدود 29 هزار کیلومتر مطالعات مرحله اول انجام شده که حدود 740 کیلومتر مطالعات مرحله اول تایید شده و منتظر تاییدیه سازمان نقشه برداری کشور است.
صادقی همچنین به ساماندهی و لایروبی رودخانه زاینده رود اشاره کرد و گفت: از سال ۹۵ تاکنون حدود 80 کیلومتر از رودخانه های استان ساماندهی شده است.
وی با اشاره به احداث بیش از 80 کیلومتر جاده ساحلی تاکنون، افزود: بیش از یک هزار کیلومتر از رودخانه‌های استان تاکنون رپرگذاری (شاخص گذاری حد و بستر رودخانه) شده است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده