کاهش۴۰۰ هزار کیلومتر مربع از مساحت برفی کشور

کاهش۴۰۰ هزار کیلومتر مربع از مساحت برفی کشور

در حالی که سطح پوشیده از برف کشور در هفته چهارم بهمن به مرز نیم میلیون کیلومتر مربع رسیده بود، تصاویر ماهواره نشان می‌دهد که بیش از ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع از این مساحت کاسته شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ داده‌های ۱۶ ساله دورسنجی نشان می‌دهد که از اواخر دی ماه سطح پوشش برف کشور به تدریج کاهش می‌یابد و در فروردین ماه به کمترین مقدار می‌رسد.

هم اکنون حدود ۷۰ هزار کیلومتر مربع از مساحت برفی کشور باقی مانده است. این در حالی است که در شرایط نرمال، سطح پوشش برف کشور در این موقع از سال حدود ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع است.

داده‌های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی نشان می‌دهد که میانگین پهنه ای ارتفاع بارش کشور از ابتدای مهرماه تا کنون حدود ۱۳۰ میلی متر بوده که نزدیک به ۱۵ درصد کمتر از نرمال است.

توزیع نامناسب بارش‌های امسال در مناطق مختلف کشور سبب شده تا برخی استان ها با کسری بارش حدود ۱۴۰ تا ۱۸۰ میلی متر مواجه باشند و برخی استان های محدود نیز با ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی متر بارش بیشتر از نرمال همراه باشند.

به گزارش سازمان هواشناسی، مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور پیش بینی کرده است که همچنان بارش ها تا آخر هفته در برخی استان ها ادامه دارد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده