تثبیت ظرفیت ۳۶۰ هزار بشکه‌ای پالایشگاه آبادان

تثبیت ظرفیت ۳۶۰ هزار بشکه‌ای پالایشگاه آبادان

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران گفت: در فاز یک که در سال ۸۴ به بهره‌برداری رسید، ظرفیت واحدهای مربوطه به ۱۵۰ هزار بشکه رسید ولی با احداث فاز 2 ظرفیت ۲۱۰ هزار بشکه‌ای ایجاد می‌شود، ظرفیت اسمی پالایشگاه روی ۳۶۰ هزار بشکه در روز تثبیت شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا، فرهاد احمدی مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران گفت: شروع فاز ۲ پالایشگاه آبادان در شهریور سال ۹۶ انجام شده و این طرح با سرمایه کلی ۲،۶ میلیارد یورو تعریف شد.

بخش نخست آن در روزهای آتی توسط رییس جمهوری رسماً افتتاح خواهد شد و امیدواریم هم‌زمان با این مراسم، اجرای بخش دوم آن نیز آغاز شود.

یکی از اهداف این طرح، بهینه‌سازی محصولات پالایشی بر اساس استانداردهای روز جهان است که با احداث واحدهای تکمیلی در بخش دوم طرح انجام خواهد گرفت. 

در فاز یک که در سال ۸۴ به بهره‌برداری رسید، ظرفیت واحدهای مربوطه به ۱۵۰ هزار بشکه رسید و با اجرای این طرح، یعنی فاز دو که با احداث واحدهای جدید، ظرفیت ۲۱۰ هزار بشکه‌ای ایجاد می‌شود، ظرفیت اسمی پالایشگاه روی ۳۶۰ هزار بشکه در روز تثبیت شده است.

محصولاتی شامل گاز مایع، نفتا، نفت سفید، گازوئیل، نفت کوره و گوگرد تولید خواهد شد؛ ولی با احداث بخش تکمیلی طرح، واحد بنزین‌سازی نیز فعال شده و در مجموع حدود ۱۰۰ هزار بشکه، معادل ۱۶ میلیون لیتر در روز بنزین تولید خواهد شد و به همین میزان گازوئیل نیز تولید می‌شود.

انتهای پیام/ 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده