۴ قدم وزارت صمت برای توسعه صنعت نورد در افق ۱۴۰۲

۴ قدم وزارت صمت برای توسعه صنعت نورد در افق ۱۴۰۲

در نشست مشترک سرپرست جدید وزارت صمت با انجمن نوردکاران فولادی ایران به رفع موانع این صنعت از جمله موانع عرضه و تقاضا محصولات نورد، پی گیری پرونده های تعزیراتی، تغییر روش های خرید مواد اولیه از بورس کالا، رفع موانع عوارض صادراتی شمش و میلگرد تسهیل محدودیت‌های انرژی و مشکلات کارت‌های یکبار مصرف صادراتی پرداخته و راهکارهایی توسط وزارت صمت ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، در جلسه ای که صبح امروز در محل وزارت صمت برگزارشد، اعضای هیات مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران به عمده مشکلات صنعت نورد پرداخته و خواستار رفع برخی مشکلات توسط وزارت صمت شدند.

در این نشست قرار شد پرونده‌های تعزیراتی کارخانه‌های نوردی توسط این وازتخانه از طریق دادستانی کل کشور و معاون اول ریاست جمهوری پیگیری شده و به سمع و نظر فعالان این حوزه رسانده شود.

همچنین، عنوان شد: قواعد عرضه و تقاضا و ضرایب محصولات فولادی توسط وزارت صمت مشخص و به همه صاحبان صنایع ابلاغ و تغییرات برای دوره زمانی ۳ و ۶ ماهه تثبیت شود.

همچنین قرار بر این شد روش‌های خرید مواد اولیه از بورس برای خریداران و واحدهای فروش اصلاح و از هفتگی به ماهانه تبدیل شود.

این گزارش حاکی است، در این نشست؛ فعالان صنعت نورد بر عوارض صادراتی شمش و میلگرد تاکیده کرده و قرار شد برای عوارض صادراتی شمش و میلگرد به مطالعه موردی ۵ کشور صادرکننده پرداخته و پیشنهاد مشخصی از سوی انجمن صنعت نوردکاران فولادی ایران به وزارت صمت ارائه شود تا توسط این وزارتخانه و وزارت امورخارجه کشورمان پیگیری گردد.

طبق این گزارش؛ مقرر شد تا حداقل محدودیت‌های برقی در خصوص صنایع فولاد اعمال شود.

در خاتمه؛ با عنایت به اجرای طرح مسکن ملی توسط دولت، انجمن نوردکاران فولادی ایران؛ آمادگی خود را برای تامین میلگرد مشروط بر تامین شمش مورد نیاز اعلام کرد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده