به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، این خبر در مراسمی که با حضور مدیران عامل کنسرسیوم بیمه‌گران داخلی و مدیران ارشد صنعت پتروشیمی برگزار گردید اعلام شد.

اقدام موثر و راهبردی صنعت بیمه به راهبری #بیمه‌ایران در پرداخت خسارت مذکور باعث شد تا مدیران ارشد صنعت پتروشیمی در این مراسم ضمن اعلام حمایت و رضایت از تلاشها و اقدامات کنسرسیوم بیمه‌گر داخلی با محوریت بیمه ایران خواستار توسعه پوششهای بیمه ای در همه بخشهای صنعت پتروشیمی شوند.

۱۶ تیر پارسال پتروشیمی بوعلی سینا -واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر در استان خوزستان- دچار آتش‌سوزی شد. مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا یکی از واحدهای تولیدکننده مواد آروماتیک است که مالک سهام آن شرکت هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس است.

به محض اعلام خسارت از سوی بیمه‌گزار، کارشناسان خسارت در روز جمعه ۹۵/۴/۱۸ ضمن حضور در محل حادثه از مواضع آسیب دیده بازدید و با توجه به اهمیت موضوع از بیمه مرکزی درخصوص استفاده از ارزیابان خسارت بین المللی، مجوز لازم را دریافت کردند و مبلغ نهایی خسارت قابل پرداخت ۹۴ میلیون یورو، پس از طی مراحل قانونی و براساس مصوبه هیات مدیره #بیمه‌ایران، در کمترین زمان ممکن در وجه بیمه گذار پرداخت شد.

گفتنی است امور بیمه شرکت های پتروشیمی با راهبری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و در قالب کنسرسیوم بیمه گران داخلی شامل بیمه ایران باسهم ۵۵.۷ درصد و شرکت های بیمه آسیا، البرز، دانا، کارآفرین، ملت، پارسیان، سامان، ایران‌معین، میهن و دی جمعاً ۴۴.۳ درصد انجام می شود.

در حال حاضر ۱۹ شرکت پتروشیمی تحت پوشش بیمه هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: