«سیدمصطفی میرسلیم»، عضو حزب موتلفه اسلامی، در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا در حاشیه دهمین همایش بین‌المللی موتورهای درون‌سوز و نفت در خصوص برنامه‌های موجود، برای ارتقا کیفیت خودروهای داخلی گفت: ما مشکلی به لحاظ فنی نداریم و خودروی ملی که با موتور ایرانی ساخته شده جوابگوی نیازهاست اما مشکل اینجاست که تعداد موتور ایرانی ساخت داخل که باید به رقم 6 میلیون می‌رسید، در حال حاضر حدود یک میلیون عدد است.

او گفت: در صنعت خودروسازی از طرفی منافع کسانی که از موتورهای خارجی استفاده می کنند و از طرف دیگر منافع ملی وجود دارد، اما باید به فکر خیر و صلاح کشور و حقوق مردم کشور باشیم.

میرسلیم ادامه داد: ما باید به هر قیمتی که شده از تولید داخلی حمایت کنیم. باید دقت کرد زمانی که از واژه «داخلی» استفاده می‌کنیم، فقط به طراحی یک محصول منحصر نمی‌شود، بلکه باید آن را تولید کرد.

عضو حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: قطعه‌سازان داخلی باید کمک کنند. آنها باید به لحاظ فنی خودشان را آماده کرده و آموزش‌های لازم را به کارکنان بدهند و از وسایل و دستگاه‌هایی که به کیفیت مناسب تولید کمک می‌کنند، استفاده شود که این باعث تولید محصولی کارآمد خواهد شد.

میرسلیم در پایان در خصوص همکاری با شرکت‌های خارجی گفت: به صورت مشترک با کشورهای خارجی نیز می‌توانیم، همکاری کنیم تا شاهد رونق در این صنعت باشیم.