به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، به نقل از شاتا، با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر نقش و جایگاه صنایع کوچک و متوسط در پیشرفت و توسعه صنعت کشور و نامگذاری سال 1397 به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، و از آنجاییکه روز 21 مردادماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز حمایت از صنایع کوچک نامگذاری شده است و با عنایت به استقبال مقام معظم رهبری از نمایشگاه اختصاصی صنایع کوچک و متوسط در سال 1397 که منجر به دستور حمایت و تداوم اینگونه نمایشگاهها شد، برنامه ریزی‌های لازم برای افتتاح این نمایشگاه در مصلی امام خمینی (ره) همزمان با مراسم بزرگداشت روز حمایت از صنایع کوچک در 21 مردادماه شده است.

در این نمایشگاه که مقامات عالی سیاسی و نظامی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولین کشوری و لشکری و مدیران ارشد بخش خصوصی حضور دارند، یک هزار و 200 واحد صنعتی کوچک و متوسط از ایران و جهان آخرین توانمندی‌های خود را در عرصه تولید برای بازدیدکنندگان به نمایش درخواهند آورد.

برای نخستین‌بار این تعداد واحد صنعتی کوچک و متوسط به صورت B۲B و B۲C توانمندی‌های خود را به نمایش می‌گذارند.

15 شرکت خارجی از کشورهایی از جمله ترکیه، پاکستان، مالزی و کره جنوبی نیز در این نمایشگاه غرفه خواهند داشت.

حضور واحدهای صنعتی از کشورهای خارجی در کنار مقامات دولتی، سفرا و رایزن‌های بازرگانی داخلی و خارجی از ویژگی‌های قابل توجه نمایشگاه امسال خواهد بود.

حدود 10 کارگاه آموزشی نیز در حاشیه نمایشگاه برپا خواهد بود و مذاکرات B2B با حضور 110 مدیر نیز در این نمایشگاه انجام می‌شود.

حضور شرکت‌های مدیریت صادرات، بازدید هیات های تجاری خارجی، نمایندگان سایر دستگاهها و وزارتخانه‌های ذیربط در حوزه صنایع کوچک و اتاق های بازرگانی مشترک نیز در این نمایشگاه پیش بینی شده است.