به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا،به نقل از روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، «محمد اسلامی» امروز (پنجشنبه) در بازدید از فرودگاه امام خمینی (ره) افزود: یکی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی ارتقای کمی و کیفی سرمایه گذاری ها در حمل و نقل بویژه بخش هوایی است.

وی بیان کرد: در این بخش کاستی هایی وجود دارد که باید مانند همه کشورهای پیشرفته، با استفاده از الگوهای مختلف تامین مالی در زمینه بهبود زیرساخت‌ها و کیفیت خدمات شاهد تحولات خوبی باشیم.

اسلامی گفت: اهمیت پروژه ها در شهر فرودگاهی ایجاب می کند اهداف طراحی شده در برنامه های زمان بندی مشخص به نتیجه برسد تا از فرصت سوزی جلوگیری شود و باید با جذب سرمایه، پیشرفت هرچه سریع تر پروژه ها را رقم زد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: جذب سرمایه گذار باید به گونه ای باشد که همه اهداف در زمان بندی های صورت گرفته محقق شود تا شاهد شکلگیری یک مرکز قدرتمند حمل مسافر و بار در فرودگاه امام (ره) باشیم.

اسلامی گفت: دولت ارائه کننده خدمات نیست بلکه باید با شناسایی محرک های اقتصادی و فرصت آفرینی، زمینه استفاده بخش خصوصی از این فرصت ها و در نتیجه پیشبرد برنامه های توسعه ای را فراهم آورد.

به گفته وی، ایجاد منطقه آزاد در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به گسترش رفت و آمدها و افزایش پروازها کمک می کند و موجب توسعه بخش هوانوردی می شود.