به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، صبح امروز (شنبه) با حضور مدیرکل ارتباطات اپراتور اول، مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه، فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی و مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه، با کلنگ زنی مدرسه ای در شهرستان ثلاث باباجانی مراحل اجرایی نوسازی تعدادی از مدارس استان کرمانشاه با حمایت همراه اول آغاز شد. همچنین کلنگ ساخت دو مدرسه دیگر نیز در ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب به زمین زده شد.

سال گذشته در راستای مسؤولیت اجتماعی و سهیم شدن در امر مدرسه سازی و بازسازی مدارس، هیات مدیره همراه اول با اختصاص مبلغ 50 میلیارد ریال به بازسازی مدارس زلزله زده کرمانشاه موافقت کرده بود.

بر اساس این گزارش، مراحل ساخت هشت مدرسه در استان کرمانشاه از محل این بودجه و زیر نظر سازمان نوسازی مدارس آغاز شده که شامل چهار مدرسه در ثلاث باباجانی، یک مدرسه در روانسر، یک مدرسه در سرپل ذهاب، یک مدرسه در گیلانغرب و یک مدرسه در دالاهو می شود.

پیش از این و برای جلب مشارکت های مردمی در این اقدام خیر، همراه اول در مراسم جشن 24 سالگی خود که 17 مرداد ماه سال جاری همزمان با روز خبرنگار برگزار شد، از کمپین «مثل اول» برای بازسازی مدارس مناطق محروم کشور رونمایی کرد که طی آن همراه اول با امضای تفاهم نامه ای با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، سامانه #24* را برای دریافت کمک های مستقیم مردمی راه اندازی کرد.

این کمپین که قرار بود تنها تا جشن عاطفه ها ادامه داشته باشد به دلیل استقبال مردم تمدید شده است.

همچنین اپراتور اول در سامانه #24* سرویس جدیدی اضافه کرده تا مشترکانی که قصد کمک مستمر دارند، بتوانند با عضویت در این سرویس به صورت روزانه نیز کمک های خود را برای نوسازی و بازسازی مدارس محروم واریز کنند.