به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، در منزل همه ما مایع های شستشوی متنوعی وجود دارد. از مایع دستشویی گرفته تا مایع ظرفشویی و مایع لباسشویی، اما ۳ تا از این محصولات بیشتر از بقیه کاربرد دارند و در هر خانه‌ای پیدا می‌شوند. مایع دستشویی، مایع ظرفشویی و مایع سفیدکننده . این ۳ شوینده هر کدام وظایف مهمی بر دوش دارند.

مایع دستشویی

دست‌های ما مدام در معرض تماس با اشیاء مختلف است. اگر به کارهای روزانه خود دقت کنیم متوجه می‌شویم که دست‌های ما درحال این کارهاست: گرفتن دستگیره تاکسی و اتوبوس، شمردن اسکناس، تایپ کردن و دست دادن به افراد مختلف. بنابراین ضروری است که از آن‌ها به بهترین نحو مراقبت کنیم.اما چگونه این مراقبت را انجام دهیم؟

اولین کار این است که دست‌ها را به طور صحیح بشوییم.برای شستن صحیح دست باید حداقل 20ثانیه زمان بگذارید. مطمئن شوید که با محصول شوینده‌‌ای که انتخاب کردید همه قسمت‌های دست‌تان را ماساژ داده‌‌اید.

مراقبت از دست‌ها را دست کم نگیرید و در انتخاب شوینده مناسب و سازگار با پوست‌تان دقت کنید. به جای صابون از مایع دستشویی یا فوم‌های دستشویی استفاده کنید. فوم‌ها به دلیل حالت کف‌مانندشان مصرف راحت‌تری دارند. خواسته‌ها و سلایق خودتان را هم در انتخاب مایع دستشویی در نظر بگیرید. سلایق شما در انتخاب رایحه و عطر دلپذیر مایع دستشویی است. اگر از بو و عطر آن لذت ببرید فرایند شستشو را با رغبت بیشتری انجام می‌دهید.

مهم است که دست‌ها را با حوله تمیز خشک کنید و آن‌ها را مرتب بشویید. مرحله آخر استفاده از مرطوب کننده است. به هیچ‌وجه از این مرحله غافل نشوید. می‌توانید برای یادآوری آن را کنار روشویی قرار داده تا بالافاصله مرتب استفاده کنید.

مایع ظرفشویی

شستن ظرف‌ها برای برخی از آقایان و خانم ها خیلی زیاد طول می‌کشد. این طول کشیدن به دلیل اشتباهاتی است که در هنگام شستن ظرف‌ها رخ می‌دهد. یکی از این اشتباهات استفاده زیاد از مایع ظرفشویی است. این اشتباهی است که خیلی‌ها مرتکب می‌شوند. استفاده زیاد از آنهنگام شستن ما را وادار می‌کند که برای آبکشی از آب زیادتری استفاده کنیم. در مورد ماشین‌های ظرفشویی هم استفاده زیاد از مایع مخصوص ماشین ظرفشویی، ظروف را کدر می کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که حوصله شستن ظرف‌ها بالافاصله بعد از مصرف آن‌ها را ندارید، بهتر است بدانید بعضی ظرف‌ها را باید بالافاصله شست مثل رنده و پوست‌کن. این ابزارها اگر زود شسته شوند با کمی مایع ظرفشویی و به راحتی تمیز می‌شوند اما اگر تمیز کردن آن‌ها را به تعویق بیاندازیم مواد غذایی خشک شده و به راحتی پاک نمی‌شوند. در مورد ظروف چوبی هم بهتر است هر چه زودتر آن‌ها را بشوییم و خشک کنیم. در غیر اینصورت خیلی زود خراب می‌شوند. در عوض یک سری ظروف را باید رها کنیم تا بهتر تمیز شوند مثل قابلمه‌هایی که ته دیگ به آن چسبیده است. کمی آب داغ همراه کمی مایع ظرفشویی را در آن می‌ریزیم و چند ساعت صبر می‌کنیم. بعد به راحتی بدون این که لازم باشد به جان آن‌ها بیافتیم، تمیز و برق می‌شوند.

مایع سفیدکننده

مایع‌های سفیدکننده انواع مختلف دارند. بعضی‌ها مثل مایع سفیدکننده‌های مدل قدیمی هستن که مخصوص سفید کردن لباس‌ها هستند. سفیدکننده البسه علاوه بر سفیدکردن لباس‌ها و پاک کردن لکه‌ها، آن‌ها را ضدعفونی هم می‌کند. هر چند برخی افراد از مایع سفید کننده البسه برای جرم گیری سرویس بهداشتی هم استفاده می کنند اما برای این منظور محصولات موثرتر و تخصصی‌تری به بازار آمده است. یکی از بهترین مدل‌ها سفیدکننده غلیظ و معطر گلرنگ است. این محصول با ۳ کارایی موثر می‌تواند نیازهای عمومی یک خانه یعنی تمیز کردن البسه، برق انداختن ظروف و جرم گیری سرویس‌های بهداشتی را برآورده کند.