به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۰ شهریور ماه) نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته  3 درصد رشد داشت که رکورد جدیدی را ثبت کرد و به عدد ۲۹۹ هزار و ۹۳۱ واحد رسید.

با توجه به برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی تعداد روزهای معاملاتی در هفته جاری تنها سه روز بود که ارزش بورس تهران در همین مدت ۱۱ هزار و ۸۲ میلیارد ریال بود که نسبت ببه هفته گذشته ٢ درصد رشد را تجربه کرد است.

 چهارشنبه (13 شهریور ماه) در حالی بازار معاملات به کار خود پایان داد که شاخص کل بورس اوراق بهادر با ۹ هزار و ۷۵۳ واحد رشد در پنج روز کاری به عدد ۲۹۰ هزار و ۱۷۸ واحد رسید که این رقم با یک رشد چشمگیر به عدد ۲۹۹ هزار و ۹۳۱ واحد رسید و قله تازه ای را در بازار سرمایه فتح کرد.

همچنین شاخص کل «هم وزن» در چهارشنبه هفته گذشته به 79 هزار و 204 واحد رسید که این عدد در هفته جاری به عدد 83 هزار و 499 واحد رسید و شاخص قیمت « هم وزن» با 2876 واحد افزایش از 53 هزار و 19 واحد به 55 هزار و 895 واحد رسید.

گفتنی است شاخص «آزاد شناور» در آخرین روز معاملاتی این هفته با عدد 342 هزار و 211 به پایان رسید که نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته گذشته که در ۳۳۰ هزار و ۷۶ واحد ایستاده بود، ۱۲ هزار و ۱۳۵ واحد رشد داشت.

همچنین ارزش فرابورس در مدت ذکر شده سه هزار و ۱۳۱ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته یک درصد رشد داشت.

خبرنگار: علی چاهه

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: