به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا رضا اردکانیان وزیر نیرو در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره لایروبی رودخانه‌ها، گفت: اگرچه در حال حاضر طرح‌های مربوط به لایروبی رودخانه‌ها آماده شده اما اجرای آن متناسب با اعتبارات در نظر گرفته شده است در واقع وزارت نیرو به میزان تخصیص اعتبار می‌تواند لایروبی رودخانه‌ها را اجرایی کند.

وی با بیان اینکه لایروبی رودخانه‌ها به منابع مالی نیاز دارد، افزود: پس از سیل‌های ابتدای سال جاری به لایروبی رودخانه‌ها توجه بیشتری شد و اعتبارات برای اجرای پروژه‌های این حوزه افزایش یافت.

اردکانیان اظهار کرد: در لایحه بودجه سال 99 اعتبارات موردنیاز لایروبی رودخانه‌ها افزایش یافت تا از بروز خسارت سیلاب‌ها جلوگیری شود.

عضو کابینه دوازدهم با بیان اینکه سیل اخیر استان سیستان و بلوچستان یکی از بی سابقه ترین سیل‌ها بود، اضافه کرد: از آنجا که مجموع بارش‌ها از ابتدای سال آبی تاکنون 45 برابرِ سال گذشته بود حتی اگر 5 سد موجود در استان سیستان و بلوچستان نیز خالی بودند، پر و سر ریز می‌شدند.

سدهای کهیر و شهری کور حداکثر تا 15 ماه آینده تکمیل می شوند

اردکانیان ادامه داد: آقای رئیس جمهور در سفر به استان سیستان و بلوچستان دستور دادند علاوه بر ارقام بودجه، اعتبار بیشتری برای تکمیل سد کهیر و شهری کور (که حدود 85 درصد و 93 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند) تخصیص یابد تا این دو سد حداکثر تا 15 ماه آینده به بهرده برداری برسد.

وزیر نیرو همچنین تصریح کرد: در لایحه بودجه سال 99 اعتبارات در نظر گرفته شده برای سدسازی افزایش یافته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: