به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از رویترز، به دنبال گسترش نگرانی‌ها از تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا که به چین و حدود ۲۰ کشور جهان گسترش یافته و جان ۲۵۹ تن را گرفته است، قیمت نفت روز جمعه کاهش داشت و چهارمین کاهش هفتگی متوالی را به ثبت رساند.

پس از آنکه الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت مسکو آماده برگزاری نشست اوپک پلاس در ماه مارس به جای ماه فوریه جهت بررسی کاهش تقاضای جهانی نفت به دلیل ویروس کروناست، قیمت نفت موقتا شاهد افزایش بود.

نواک گفت: وی در حال مذاکره با عربستان است و کشورهای تولید کننده نفت برای ارزیابی تاثیرات ویروس کرونا بر بازار و تصمیم گیری در مورد تاریخ نشست چند روز بیشتر زمان نیاز دارند.

کریگ ارلام، تحلیل گر بازار نفت در موسسه اوآندا گفت:«اوپک و متحدانش آماده اند تا در صورت نیاز مجددا وارد عمل شوند، اما ممکن است فعلا درد موقتی را تحمل کنند به این امید که تبعات اقتصادی ویروس کرونا به حدی که تصور می شود گسترده نیست و اینکه قیمت ها ممکن است خود به خود به سطح قابل قبولی باز گردد.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۱۳ سنت کاهش به ۵۸ دلار و ۱۶ سنت رسید و افت هفتگی حدودا ۴ درصدی را به ثبت رساند. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۵۸ سنت کاهش به ۵۱ دلار و ۵۶ سنت رسید و افت هفتگی ۴.۸ درصدی را شاهد بود.

دیروز قیمت نفت خام آمریکا تا ۵۰ دلار و ۹۷ سنت پایین آمد که از اوایل ماه اوت تاکنون بی سابقه بود. قیمت هر دو شاخص نفتی در اوایل جلسه دیروز بیش از یک دلار افزایش یافته بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: