به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از سایپا، «رضا رحمانی» در بازدید سرزده از مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا و بررسی برنامه‌های این خودروساز در زمینه توسعه محصول و عرضه هشت خودروی جدید در سه‌ سال آینده، افزود: سایپا با اجرای این برنامه و عرضه خودروهای جدید می‌تواند توان رقابت خود در بازارهای داخلی و خارجی ارتقا دهد.

وی گفت: نهضت ساخت داخل مورد توجه و تاکید رهبر معظم انقلاب بوده و از سیاست های کلی دولت است که سایپا در این زمینه توانست ۵۳ قطعه را داخلی‌سازی کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در صنعت خودرو از برنامه داخلی سازی جلوتر هستیم و به طور نمونه بیش از ۹۰ درصد قطعات محصولات آینده سایپا در داخل تولید می شود.

وی یادآور شد: سایپا موفق شده علاوه بر افزایش شمارگان تولید خود، خودروهای کف کارخانه را نیز به صفر برساند.

رحمانی بیان داشت: در تلاشیم با تسهیل قوانین و امور مربوط به تولید داخل، ضمن حفظ روند افزایش تولید، خودروسازان بتواند تعهدات خود به مشتریان را با سرعت هرچه بیشتر پاسخ دهند.

رحمانی در ادامه درخصوص توقف تولید پراید، به ضرورت توقف خودروهای قدیمی به دلیل انتظار مردم از خودروسازان برای ارائه محصولات جدید، متنوع، باکیفیت و به روز تاکید کرد.

وی گفت: پس از توقف یک مدل خودروی پراید در سال جاری، در سال آینده تولید دو مدل دیگر نیز متوقف خواهد شد و ظرفیت تولید آنها به سه خودروی جدید با امکانات بیشتر و به‌روزتر اختصاص می‌یابد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: