به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا «سیدروح اله لطیفی» در خصوص زمان ممنوعیت ماسک‌های تنفسی گفت: بر اساس ماده پنج صورتجلسه شماره ۷۷ در بیستم بهمن‌ماه مبنی بر جلوگیری از اپیدمی بیماری‌های تنفسی و نیاز کشور به ماسک‌های پزشکی تنفسی، صادرات ماسک‌های تنفسی تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.  

به گفته وی، گمرک ایران برای اجرای این صورتجلسه و با نامه دریافتی از دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، موضوع ممنوعیت صدور انواع ماسک‌های پزشکی و تنفسی را در تاریخ ۲۱ بهمن‌ماه به کلیه گمرکات اجرایی ابلاغ کرد.

لطیفی در خصوص ممنوعیت صادرات مواداولیه تولید ماسک‌های پزشکی اعلام کرد: با شیوع بیماری کرونا و با تصمیم کارگروه تنظیم بازار، صادرات مواد اولیه تولید ماسک‌های پزشکی نیز از هفتم اسفندماه طی نامه‌ای از سوی دفتر صادرات گمرک ایران، به گمرکات اجرایی ممنوع اعلام شد.

وی افزود: در همین راستا چندین اظهارنامه صادراتی که قبلا برای صادرات این کالا صادر شده بود، قبل از خروج ماسک ها و مواد اولیه تولید ماسک باطل شد و کالاها برای توزیع و تولید به داخل بازگشت.

به گفته لطیفی، گمرک از ابتدا با توجه به شرایط خاص کشور تمام اقدامات لازم برای ممانعت از صادرات ماسک های پزشکی در دستور کار خود قرار داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: