سرپرست معاونت فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ البرز  اعلام کرد: پنجمین جشنواره کتابخوانی حکمت‌های رضوی بصورت ملی و به میزبانی اداره کل فرهنگ البرز برگزار می‌شود.

 محمد طاهری با بیان اینکه پنجمین جشنواره کتابخوانی حکمت‌های رضوی از مجموعه برنامه‌های جشنواره‌ بین المللی امام رضا (ع) به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز برگزار می‌شود، اظهار داشت: این مسابقه کتابخوانی به صورت ملی در استان البرز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در چهار سال گذشته نیز اداره فرهنگ و ارشاد میزبان این جشنواره بوده است، بیان کرد: این مسابقه کتابخوانی براساس کتاب "حکمت‌های رضوی" نوشته محمدجواد مروج طبسی و ترجمه عباس پورعبادی است که شامل هزار حکمت سبک زندگی از امام رضا (ع) است.

سرپرست معاونت فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با بیان اینکه متن کتاب، سوالات و پاسخنامه این مسابقه هم اکنون در پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان البرز قرار دارد، خاطرنشان کرد: علاقمندان به شرکت در این مسابقه کتابخوانی می‌توانند با مراجعه به این پایگاه اطلاع رسانی نسبت به دریافت کتاب، سوالات و پاسخنامه این مسابقه اقدام کنند.

طاهری با اشاره به اینکه پاسخنامه مسابقه کتابخوانی حکمت‌های رضوی را می‌توانند به آدرس الکترونیکی دبیرخانه این مسابقه کتابخوانی ارسال کنند، گفت: همچنین علاقمندان می‌توانند پاسخنامه‌ها را به صورت پستی به دبیرخانه این مسابقات ارسال کنند.

وی با بیان اینکه مهلت ارسال پاسخنامه‌ها تا 20 مرداد سال جاری است، اظهار داشت: زمان مراسم قرعه‌کشی این مسابقه نیز همزمان با ولادت حضرت معصومه‌ (س) در تاریخ 25 مرداد سال جاری در سالن سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با بیان اینکه مراسم اختتامیه این جشنواره نیز همزمان با دهه کرامت در اداره کل فرهنگ و ارشاد البرز برگزار می‌شود، بیان کرد: جوایز این مسابقات به این ترتیب است که به 8 نفر اول این مسابقه 8 کمک هزینه 10میلیون ریالی به 8 نفر دوم 8 کمک هزینه 5 میلیون ریالی و به 8 نفر سوم 8 کمک هزینه 2میلیون ریالی اهدا می شود.