سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس، از برگزاری پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس در سال 94خبر داد .

 به گزارش خبرگزاری برنا از کرج، اسداله جعفری با اعلام این خبر افزود : پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با ریاست حجه الاسلام و المسلمین دکتر علی اکبر ایمانی، امام جمعه و مهندس مهدی مهرور، فرماندار فردیس و نایب رئیس شورا و دبیری اسداله جعفری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، در محل دفتر امام جمعه فردیس و با حضور اکبریان ، نماینده مجلس شورای اسلامی و سایر اعضا تشکیل شد .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردیس درخصوص نتایج و مصوبات این جلسه گفت : این جلسه 6دستور داشت که ضمن طرح موضوعات و ارایه توضیح و نظرات کارشناسی اعضا، مصوباتی خوب و اجرایی را در راستای ارتقای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس در پی داشت .

اسداله جعفری افزود : در این جلسه مصوب شد تا جلسات دیدار و سرکشی دوره ای و مستمر مسئولین شهرستان فردیس از خانواده های معظم شاهد و ایثارگر شهرستان، برنامه ریزی و انجام شود که این مصوبه با حضور مسئولین ارشد شهرستان و مدیران ادارات فردیس،در قالب گروههای 5 نفره، اجرایی خواهد شد .

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس، تشکیل ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان فردیس را از دیگر مصوبات این جلسه شورا بیان کرد و گفت : در پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی فردیس مقرر شد تا ستاد احیای امر بمعروف و نهی از منکر بر اساس آیین نامه مربوطه تشکیل گردد و با طرح موضوعات مرتبط در ستاد، نسبت به اجرای فریضتین، ضمن بهره گیری از ظرفیت دوایر و ادارات، اقدام مناسب صورت پذیرد .

وی افزود : در این جلسه درخصوص بازگشایی مدارس و دانشگاهها در سال تحصیلی جدید و همچنین لزوم برنامه ریزی جهت گسترش فرهنگ عفاف و حیا و پوشش مناسب در سطح جامعه بحث و تبادل نظر شد .

جعفری گفت:جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس بصورت منظم و ماهانه با حضور مسئولین ارشد شهرستان فردیس و مشارکت ارزنده دستگاهها و ادارات متولی و تاثیرگذار در حوزه فرهنگ، تشکیل میگردد و در شش ماهه نخست سال 1394، پنج جلسه برگزار و بیش از 85 درصد از مصوبات آن اجرایی گشته است .