چهارمین نشست شورای عالی ورزش کرج با حضور معاون سیاسی وامنیتی فرماندار کرج، رئیس اداره ورزش وجوانان کرج و جمعی از مسئولان و نمایندگان ادارات شهرستان در محل سالن اجتماعات اداره ورزش وجوانان کرج برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرج، در این نشست موضوعاتی چون توسعه ورزش همگانی، تجلیل از قهرمانان شهرستان کرج، نحوه حمایت شرکت هایب تولیدی و خدماتی از تیم های ورزشی کرج و فعال سازی ورزش در ادارات به عنوان دستور جلسه مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت.

رئیس اداره ورزش و جوانان کرج با بیان اینکه کلانشهر کرج از حیث سرانه فضاهای ورزشی یکی از فقیرترین شهرهای کشور محسوب می شود اظهار کرد: در حالی که متوسط سرانه ورزشی کشور یک متر مربع است اما این میزان در کرج 38 سانتی متر است و برای جبران این عقب ماندگی احداث ده ها فضای ورزشی نیاز است.

هوشنگ افشاری افزود: با همه این کمبودها اما شهرستان کرج با ثبت 130 هزار ورزشکار سازمان یافته رتبه اول کشور را دارد و این نشان از عیار بالای ورزش کرج دارد.

رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان کرج ساماندهی باشگاه های خصوصی و سوق دادن آن به سمت اخذ مجوز را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال 94 عنوان کرد وگفت: در این بخش نزدیک به 250 باشگاه مجوز گرفته اند و 120 باشگاه دیگر در حال طی فرایند اداری هستند.

افشاری تشکیل 25 هیئت ورزشی در تعامل با هیئت های ورزشی استان را دیگر دستاورد ورزش شهرستان در سال جاری برشمرد وگفت: کرج به نسب گذشته از رونق بیشتری در ورزش برخوردار شده است و می تواند در سایه همکاری ارگان های مختلف پویایی بیشتری داشته باشد.

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار کرج هم در این نشست با بیان اینکه بسیاری از مشکلات امروز اداری ما به دلیل بدون برنامه کار کردن است گفت: باید هدفگذاری در کارها را سرلوحه کارمان قرار دهیم و به گونه ای عمل کنیم که در یک بازه زمانی مشخص شاهد پیشرفت برنامه ها باشیم.

رضا عسگری افزود: معتقدم باید در کنار تدوین سند توسعه ورزش استان البرز کلانشهر کرج نیز به سمت تدوین این چشم انداز برود و کارها را در چارچوب یک نقشه راه جلو ببریم.

ایجاد یک تشکل مردم نهاد برای حمایت از قهرمانان

وی با بیان اینکه توقع یک ورزشکار برای دیده شدن یک حق بجا و درست است گفت: حفظ شان ورزشکاران مدال آور وحمایت از آنها یک ضرورت است و باید در این مسیر یک راهکار مشخص واصولی تدوین شود.

عسگری ایجاد یک تشکل مردم نهاد برای حمایت از قهرمانان را پیشنهاد کرد وگفت: اداره ورزش کرج بانی تشکیل این سمن شود تا از این طریق تمام کسانی که می توانند زمینه حمایت از ورزشکاران مدال آور وحل مشکلات آنها را فراهم کنند در آن عضو شوند.

وی در پایان افزود: ادارات مختلف شهرستان کرج با همگرایی و ایجاد راه کارهای عملی در کنار هم برای رونق بیشتر ورزش در میان اقشار مختلف مردم گام بردارند و ازحداقل های موجود بهترین استفاده را ببرند.

شایان ذکر است، در این نشست نمایندگان ادارات مختلف مرتبط با ورزش در شهرستان کرج به بیان دیدگاه ها ونقطه نظرات خود در خصوص توسعه ورزش در میان کارکنان ، مشارکت در برنامه های هیئت های ورزشی کرج و روش های توسعه  ورزش شهروندی پرداختند و در خصوص دستور جلسه پیشنهادات و راهکارهای ارائه شده برای اجرای بهتر کار دریافت شد.