نماینده عالی دولت در استان با سفر یک روزه به شهرستان نظرآباد از 4 طرح کشاورزی و تولیدی بازدید  و دستور لازم جهت رفع موانع تولیدی این مراکز را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرج، مهندس سیدحمید طهائی" ابتدا با حضور در شرکت تولیدی قارچ از سالن های کمپوست تولید قارچ دکمه ای بازدید داشت و از نزدیک در جریان فرایند تهیه و تولید این محصول خوراکی قرار گرفت.

تولید قارچ دکمه ای از کمپوست به صورت آماده و بذر زده شده در دونوع کیسه ای و بلوکه ارائه می شود. کمپوست آماده شده بمنظور باروری در داخل سالن های پرورش قارچ تحت شرایطی دمایی ، رطوبتی ، و.. رشد و تکثیر می یابد. این شرکت با تولید سالانه یک هزار و 200 تن قارچ از هر تن کمپوست، زمینه اشتغالزایی بیش از 200 نفر را فراهم نموده است.

مهندس طهائی در ادامه از شرکت سیمرغ زرین آسیا مرکز احداث سیلوی غلات در شهرستان نظرآباد نیز بازدید داشت. این مجتمع با سرمایه گذاری یکصد میلیارد ریال و دریافت تسهیلات 50 میلیارد ریال، در مساحت 2/2 هکتار ، ظرفیت تولید 50 هزار تن غله را در فاز نخست دارد و بصورت مستقیم برای 7 نفر و غیر مستقیم 220 نفر زمینه اشتغالزایی داشته است.

شرکت ملارد شیر نظرآباد مقصد سومین بازدید استاندار البرز و هیأت همراه را به خود اختصاص داد. مهندس طهائی با حضور در دامداری این مجموعه تولیدی که با 4 هزار رأس دام فعالیت دارد، از نزدیک در جریان روند تهیه و تولید شیر قرار گرفت و دغدغه های دامداران را شنید و راهکارهای برون رفت از وضعیت موجود را نیز ارائه داد.

شرکت ملارد شیر در مساحت 161 هکتار زمین کشاورزی و 39 هکتار زمین دامداری، با سرمایه گذاری 130 میلیارد ریال و تسهیلات 70 میلیاردی راه اندازی شده است. در حال حاضر 125 نفر به صورت مستقیم در این مرکز مشغول بکار هستند. در این دامداری روزانه 56 تن شیر تولید می شود.

استاندار البرز و هیأت همراه از شرکت کشت و کار گلخانه ای میوتا که در مساحتی بالغ بر 4/3 هکتار در فرایند احداث اولیه قرار دارد نیز  بازدید داشتند. تولید انواع محصولات گلخانه ای و گوجه فرنگی با رویکرد صادرات محور رویکرد فعالیت های این مرکز بشمار می رود. استاندار البرز در این بازدید طی مذاکره با مجری و سرمایه گذار طرح، اصلی ترین موانع موجود در اجرای این طرح کشاورزی را بررسی نمود.

استاندار البرز در بازدیدی نزدیک به 7 ساعت، قدم به قدم با سرمایه گذاران و مجریان طرح های کشاورزی و تولیدی پای خطوط تولید قرار گرفت؛از نگاه صاحبان صنایع دغدغه های آنان را رصد نمود و با صدور دستور نسبت به رفع موانع راهکارهای عملیاتی ارائه داد. غروب زده بود و  روز پُر کار استاندار اینگونه به پایان رسید.

در این بازدید علاوه بر امام جمعه شهرستان نظرآباد، فرماندار، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای،مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز و جمعی از مدیران استان نیز استاندار را همراهی نمودند.