به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز " ، علی اصغر کمالیزاده با بیان اینکه تملکات زیادی در این نقطه مرکزی شهر کرج برای احداث پل مکمل حامی انجام گرفته است، هزینه اجرای طرح با توجه به این تملکات را در مجموع رقمی معادل 20 میلیارد تومان عنوان کرد.

به گفته کمالیزاده، در اجرای مکمل پل حامی که در نزدیکی پل حافظ واقع در ورودی شهر کرج احداث شده، شهرداری کرج به عنوان کارفرما فعالیت کرده و معاونت فنی عمرانی این دستگاه نقش مجری را به عهده داشت. همچنین پیمانکاری طرح گروه طرح و اجرای هنزا رها بود که به مدت یک سال و نیم این پل را به اتمام رسانده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: البته زمان طی شده برای احداث طرح به شدت تحت تاثیر مشکلاتی بود که در این منطقه برای تملک وجود داشت.

کمالیزاده به برخی جزییات فنی طرح نیز اشاره کرد و بیان داشت: طول کل پل 120 متر می باشد و طول و عرض عرشه به ترتیب 67 و 14 متر است.

وی، عرض سواره رو را دارای 10.75 متر عنوان کرد و گفت: پل به صورت باند دو خطه و به صورت پل قوسی بتنی ساخته شده است. تعداد ستون های به کار رفته در طرح 10 عدد می باشد که با ارتفاعی معادل 13 متر احداث شده است.

معاون فنی عمرانی شهردار کرج اذعان داشت: در این پروژه 16 شمع به طول 20 متر به کار رفته و سه هزار متر مکعب خاکبرداری انجام شده است.

کمالیزاده، حجم میلگرد به کار رفته در طرح را 800 تن عنوان کرد و افزود: پل مکمل حامی با بهره گیری از یک هزار و 500 تن آسفالت آماده بهره برداری شهروندان و رانندگان خودروها برای تردد در مسیر مذکور شده است تا از این طریق از بخشی از ترافیک منطقه کاسته شود.
 
 
 
خبرنگار : امید فراغت