به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز " ، سید موسی حسینی کاشانی در مراسم هفته فرهنگ و هنر البرز که در فرهنگسرای نیاوران با حضور مهندس طهایی استاندار البرز، دکتر ایرانی فرماندار کرج ،دکتر کزازی و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه برگزار شد، گفت: فرصتی در تهران فراهم شده است تا بتوانیم گوشه ای از فرهنگ و هنر استان البرز را معرفی کنیم. 
وی تصریح کرد:در استان البرز پتانسیل های بسیاری در تمامی حوزه های فرهنگ و هنر وجود دارد که متاسفانه به دلیل عدم وجود زیرساخت های مناسب برخی ناشناخته هستند.
مهندس کاشانی در ادامه سخنانش گفت: حضور ۱۱هزار هنرمند البرزی تنها در رشته ی هنرهای تجسمی در البرز باعث افتخار است و عدم آشنایی با این افراد نشان دهنده ابن است که نتوانسته ایم از این استعدادها بهره ببریم و آثار هنری آن ها را معرفی کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز   توضیح داد: هفته فرهنگ استان البرز در فرهنگسرای نیاوران در تهران در قالب های میراث قدما، جشنواره طبیعت، برنامه زنده موسیقی و رونمایی از کتاب از ۲۴ تا ۲۷ تیرماه برگزار شد.
وی ضمن تشکر از حمایت های بی دریغ استاندار البرز و حضور ایشان در اغلب برنامه های فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اظهار داشت: الحمدالله شاهد حضور استانداری فهیم و همراه با اهالی فرهنگ و هنر در البرز هستیم که این نیز خود مایه مباهات و افتخار این استان و موجب دلگرمی هنرمندان و اصحاب فرهنگ است .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه های این هفته برپایی جشنواره عفاف و حجاب بود که براین اساس با توجه به بهره مندی استان از ١٠٠ موسسه قرآنی، ٤٠ موسسه فرهنگی چندمنظوره و کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، برنامه های بسیار متنوعی در این خصوص برگزاری گردید.

 

 

خبرنگار : عارف طحان