به گزارش خبرگزاری برنا اشکان اردیبهشت ادامه داد: فعالیت این هیات در ابتدا به‌کرج محدود می‌شد ولی طی پنج سال گذشته‌ که البرز استان شده درمجموع شهرستان‌ها فعالیت دارد.

وی اضافه‌کرد: هیأت پزشکی ورزشی در شهرستان‌های ساوجبلاغ و فردیس به صورت مجزا به فعالیت می‌پردازد اما در دیگر شهرستان‌های استان زیرساخت‌های تشکیل این هیأت وجود نداشته و فعالیت مجزایی  ندارند.

وی درادامه به افرادی‌که از ابتدای سال تاکنون تحت پوشش بیمه ورزشی قرارگرفته‌اند اشاره کرد و افزود: طی هفت ماه‌گذشته 120 هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه ورزشی قرار گرفته‌اند.

اردیبهشت توضیح داد: با برآوردهای انجام شده به نظر می‌رسد این تعداد تا پایان سال به 140 هزار نفر برسد.

رییس هیات پزشکی ورزشی البرز با اشاره به نظارت بر فعالیت باشگاه‌های ورزشی استان‌گفت: این اقدام از سوی کمیته نظارت بر سلامت اماکن ورزشی این هیات صورت می‌گیرد.

این مسئول تصریح‌کرد:کنترل و نظارت بر اماکن ورزشی برای جلوگیری از انجام فعالیت‌های غیر مرتبط با ورزش در باشگاه‌ها مانند سولاریوم، لاغری و اقدامات زیباییکه ارتباطی به ورزش ندارد هم در این کمیته انجام می‌شود.

وی با اشاره به برخورد با باشگاه‌های متخلف از سوی این کمیته‌گفت: در سال‌های‌گذشته چند باشگاه به دلیل تخلفات مختلف پلمب شده است.