علی سالار کیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری برنا ،  افزود: تامین سرپناه مناسب برای محرومان و انجام خدمات عمرانی در بخش های خرید ، ساخت ، بهسازی و تعمیر مسکن ، همواره در زمره برنامه های اصلی این نهاد قرار دارد.

وی ادامه داد: احداث هر واحد مسکونی روستایی به مساحت 50 مترمربع رقمی معادل 350 میلیون ریال هزینه در بر دارد که مقرر شد از محل اعتبارات این نهاد و با کمک سپاه انجام شود.

سالار کیا افزود: این نهاد تا سقف 250 میلیون ریال برای خرید و ساخت مسکن محرومان اعتبار در نظر گرفته که برحسب اولویت به مددجویان فاقد مسکن پرداخت می شود.

این مسئول گفت : 250 واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد البرز ، طی نیمه نخست سال با رقمی بالغ بر پنج میلیارد ریال و با مشارکت نیکوکاران تعمیر شده است.

مدیرکل کمیته امداد البرز خاطرنشان کرد: حدود 65 درصد از بودجه هزینه شده برای تعمیر مسکن مددجویان را مردم نیکوکار تامین می کنند .

وی افزود: یکی دیگر از برنامه های این اداره کل دراین بخش ، اعطای کمک بلاعوض برای پرداخت بدهی مددجویان به پروژه های مسکن مهر است .

سالارکیا با بیان اینکه اکنون بیش از پنج هزار خانواده تحت حمایت این نهاد در البرز مستاجر هستند،گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات و حجم قابل توجه مددجویان فاقد مسکن، انتظار داریم مردم نوعدوست البرز ، بیش از پیش ما را در زمینه یاری کنند.

مدیرکل کمیته امداد البرز خاطرنشان کرد: کمیته امداد برای حمایت از افراد نیازمند و مددجویان تحت پوشش بسیاری از برنامه‌های خود را با همکاری خیرین و مردم نوعدوست استان اجرا می‌کند.

وی گفت: واگذاری رایگان انشعابات آب، برق، گاز و فاضلاب به مددجویان با همکاری سازمان‌های مربوطه از جمله خدمات این بخش است و از ابتدای سال تاکنون 100 خانواده از این خدمت استفاده کرده اند .