هیات 17 نفره تجاری و اقتصادی کشور کره جنوبی به سرپرستی چوی جووان رئیس اتاق بازرگانی استان هوآسانگ این کشور روز سه شنبه وارد البرز شد.

مدیرامور بین‌الملل اتاق بازرگانی استان البرز در گفت وگو با خبرگزاری برنا ، افزود: این هیات تجاری با هدف بررسی راه های همکاری و توسعه روابط تجاری و اقتصادی مشترک به استان البرز سفر کرده است.

ریحانه حقیقی افزود: برگزاری نشست های تخصصی بین تجار و بازرگانان البرز و کره جنوبی و انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو استان البرز و هوآسانگ از جمله برنامه های این هیات تجاری است.

وی اظهار کرد: این هیات تجاری و بازرگانی متشکل از مسئولان و کارشناسان شرکت های تولیدی صنعتی در زمینه های درب های مقاوم در برابر گلوله، ضد حریق، کشویی و فلزی، یخچال کامیون های ون، چاپ و رنگ ، سموم دفع نباتات ، بلندگو و دستگاه های صوتی، تولید محصولات خدماتی معلولان و سالمندان ، قطعات خودرو به مدت یک روز دراستان البرز حضور خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: گسترش و تحکیم روابط بازرگانی، صنعتی، معدنی و کشاورزی با دنیای خارج مستلزم تقویت روابط بین المللی با سایر کشورها است که این مهم از جمله وظایف اتاق بازرگانی البرز است.

حقیقی تصریح کرد: تا‌کنون در فضای برجام هیات‌هایی از اکراین، بوسنی، ایتالیا، کرواسی، لهستان، فرانسه و استونی برای برقراری ارتباط تجاری و بازرگانی به استان البرز سفر کرده‌اند.