مسعود مهرانی نیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری برنا ، افزود: اجلاس سراسری نماز با موضوع نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی برکات مختلف آموزشی، تربیتی و فرهنگی را در عرصه تعلیم تربیت برای معلمان، دانش آموزان و اولیاء به همراه دارد.

وی با اشاره به نگاه ویژه ستاد اقامه نماز کشور ، استان و اداره کل آثار عترت و نماز به آموزش و پرورش البرز اظهار کرد: مسئولیت کمیته فرهنگی بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز که به میزبانی ایران کوچک برگزار می شود بر عهده آموزش و پرورش است.

وی بیان کرد: با حمایت ویژه مدیر کل آموزش و پرورش البرز کمیته فرهنگی اجلاس سراسری نماز طبق برنامه تدوین شده اقدامات لازم را عملیاتی کرده است.

وی در ادامه به برکات نماز در زندگی فردی و اجتماعی پرداخت و افزود: همانگونه که نماز رشته وصل انسان با معبود است و برکاتی برای فرد و جامعه ای که به نماز اهمیت دهند در پی دارد لذا این اجلاس مهم برای جامعه هدف آموزش و پرورش برکات خوبی را رقم زده است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز خاطرنشان شد: به برکت اجلاس نماز یک دوره آموزشی برای آموزگاران سال سوم ابتدایی فعال در مدارس استان تحت عنوان آموزش عملی نماز برگزار می شود.

مهرانی نیا گفت: برای مدیران 2 هزار و 400 آموزشگاه فعال در البرز طرح مبین به اجرا در می آید در حالی که در سال های گذشته تعداد کمی از مدیران مدارس تحت پوشش این طرح آموزشی سراسری قرار می گرفتند.

وی برگزاری جشن تکلیف برای سه هزار دانش آموز دختر البرزی در پایان ماه صفر و حلول ماه ربیع ، نشست های پرسش و پاسخ برای دانش آموزان با عنوان نماز در مدارس، مسابقات کتاب خوانی ، کارگاه آموزشی نماز و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی و تربیت دینی فرزندان برای اولیاء دانش آموزان را از دیگر برکات اجلاس سراسری نماز برای آموزش و پرورش البرز برشمرد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز بازخوانی 24 پیام رهبر معظم انقلاب را در اجلاس های گذشته را یکی از برنامه های مهم کمیته فرهنگی بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز ذکر کرد و افزود: به برکت این اجلاس یک مسابقه از24 پیام رهبری ویژه معلمان ، دانش آموزان و خانواده ها در البرز برگزار می شود و به برندگان جوایز نفیسی نیز اهداء می شود.

مهرانی نیا برگزاری پیش اجلاس سراسری نماز ، همایش نماز برای معاونان و مربیان پرورشی ، برگزاری نشست های نماز در مدارس توسط ائمه نماز جماعت ، برپایی نمایشگاه کتاب نماز ، اجرای مسابقه انشاء نویسی با موضوع نماز و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی را از دیگر برکات اجلاس نماز برای آموزش و پرورش البرزذکر کرد.