رییس شورای اسلامی شهر کرج گفت: وزارت نیرو به عنوان بخشی از بدنه دولت باید به دغدغه رییس قوه مجریه در زمینه رودخانه کرج تمکین کند.

 

به گزارش خبرگزاری برنا ، از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج محمود دادگوافزود: رودخانه کرج یکی از اصلی ترین شریان های آبی کشور به شمار می رود که جاده زیبای چالوس، دشت ها، مزارع و باغات اطراف نیز از آن ارتزاق می کنند و وزارت نیرو به عنوان بخشی از بدنه حاکمیت موظف به صیانت از سرمایه های ملی و خدادادی است.

 

این مسئول ارشد شهری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر ممنوعیت هرگونه آسیب به محیط زیست تحت هر عنوان و اقدامی تاکید فرموده اند و مسئولان باید در صحنه اقدام و عمل خود را پایبند به منویات ایشان نگه دارند، گفت: رودخانه کرج ثروتی ملی و تاریخی است و همانطور که نسل های گذشته آن را برای ما به میراث گذاشته اند، ما نیز باید آن را برای نسل های آینده حفظ کنیم و اینکه وزارت نیرو به دنبال تخریب هویت گردشگری منطقه است، جای بسی تاسف و تامل دارد.

وی با بیان اینکه از دولت تدبیر و امید انتظار می رود برای توقف پروژه انتقال تونلی آب از سد امیرکبیر به تهران چاره اندیشی لازم را داشته باشد و به دنبال راهکارهای بهتری برای مقابله با آلاینده های این مسیر آبی باشد، اذعان داشت: اجرای این پروژه با تشدید بیابان زایی، خشکیدگی چاه ها و قنات های آب، مرگ درختان و باغات، تهدید اکوسیستم منطقه، تخریب انواع گونه های گیاهی و جانوری و نابودی تدریجی رودخانه کرج همراه است.

دادگو گفت: اعلام مخالفتِ ما با اجرای پروژه مذکور تا زمان موضع گیری صریح وزارت نیرو ادامه خواهد داشت و امیدوارم که استاندار، نمایندگان مجلس، ائمه جمعه و جماعات، معتمدین محلات و نخبگان محلی نیز ما را در این مسیر یاری کنند تا مانع از آسیب جدی به محور گردشگری چالوس با آوازه جهانی شویم و بتوانیم رودخانه کرج را به نفع کشور و محیط زیست و نسل های آینده حفظ نماییم.

وی اضافه کرد: ما به قول آقای رئیس جمهوری اعتماد کامل داریم و ایشان در جریان نشست خبری قول دادند که مانع از هرگونه آسیب به رودخانه کرج و جاده چالوس خواهند شد و بی شک آنچه تحت عنوان «تهدید» مطرح است، اجرای پروژه انتقال تونلی آب از سد امیرکبیر به تهران می باشد که با جدیت در برابر آن ایستادگی کرد.