حسین رجبی روز شنبه در گفت و گو با خبرگزاری برنا ، افزود: این طرح به صورت همزمان در شهرهای کرج ، فردیس ، ماهدشت ، ساوجبلاغ ، نظرآباد ، محمد شهر و اشتهارد در فرهنگ سراها و کانون های امداد با بهره گیری از اساتید مجرب به اجرا درآمده است .

وی ادامه داد: تبیین جایگاه نماز در سلامت روح و ایمن سازی جامعه در مقابل آسیب ها و تهاجم فرهنگی و عقیدتی و لزوم توجه والدین به آموزش نماز در بین فرزندان از جمله محورهای مهم مطرح شده در این کارگاه های آموزشی است.

رجبی گفت: اکنون پنج هزار دانش آموز، دانشجو و طلبه از خدمات فرهنگی و آموزشی این اداره کل در البرز بهره مند هستند.

وی خاطرنشان کرد: امسال نیز در بحث غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در چهار بخش کانون های امداد، کانون های سایر دستگاه ها، کانون جوانان پیرو ولایت و برگزاری اردوهای بلند مدت و کوتاه مدت برنامه های ویژه ای را طراحی و اجرا کرده ایم.

معاون فرهنگی کمیته امداد البرز با اشاره به رؤوس برنامه های این نهاد در ایام اوقات فراغت دانش آموزان گفت: کانون های فرهنگی و تربیتی کمیته امداددر راستای ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان این نهاد در حوزه های پرورشی ، فرهنگی ، ورزشی و هنری با هدف پرورش استعدادهای درخشان ، تقویت باورهای دینی و ترویج فرهنگ کار و تلاش در جامعه راه اندازی شده است .

وی افزود: خدمات این نهاد به دانشجویان نیز شامل پرداخت کمک هزینه تحصیلی به همه دانشجویان دولتی و غیر دولتی تحت حمایت ، پرداخت شهریه به دانشجویان رشته های مصوب ، مساعدت در تهیه لوازم کمک آموزشی ، حمایت از استعداد های درخشان ، فراهم کردن زمینه حضور دانشجویان و طلاب علوم دینی در اردوهای فرهنگی و تربیتی و راهیان نور ، طرح هجرت و دعوت از دانشجویان جهت شرکت در همایشهای علمی و فرهنگی ، شناسایی استعداد ها و خلاقیت ها و بهره گیری از توانایی های دانشجویان در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی است .