به گزارش خبرگزاری برنا ، حاجی رضا شاکرمی روز یکشنبه در همایش سازمان های مردم نهاد در   پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی در کانون امام علی (ع) کرج، افزود: امروز باید باهم  بتوانیم پیشگیری کنیم. افکار عمومی را فعال کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سمن ها تشکیلاتی مردم نهاد غیردولتی هستند که می توانند همراهی خوبی دراین زمینه داشته باشند، گفت:‌ نوع فعالیت سمن ها متفاوت و در حوزه های مختلف اجتماعی، زنان و حقوق شهروندی است که این تشکل های غیردولتی در کشور ما نوپا هستند.

شاکرمی گفت: امروز شاهد آن هستیم در برخی از کشورها سمن های بسیار با موضوعات متعدد فعال شده است که اعضای بسیاری دارند، به طور مثال صلیب سرخ جهانی که چهره جهانی دارد، از این دست به شمارمی رود.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص فعالیت سمن ها با حوزه وسیعی مواجه هستیم، در حوزه هایی نظیر محیط زیست، آلودگی هوا، کم آبی، آلودگی خاک که کشور ما درگیر مشکلاتی در این زمینه ها است.

دادستان کرج اضافه کرد: جمعیت تهران و البرز در 20 سال آینده به حدی رشد می کند که امکانات پاسخگو نیست، باید فکری بکنیم و تنها از دولت انتظار نداشته باشیم.

وی یادآورشد: همین سازمان های مردم نهاد درباغ سیب کرج حساسیت نشان دادند. امروز شاهد فعالیت سه معدن شن و ماسه در نزدیکی شهر هستیم که کوه را تخریب می کنند، بنابراین در یک جاهایی باید مردم نقش ایفا کنند.

شاکرمی گفت: در موضوع باغ سیب به پشتوانه پیگیری های مردم اجازه تغییرکاربری داده نشد و اکنون به عنوان فضای سبز معرفی شده که در کلانشهری نظیر کرج با سرانه فضای سبز پایین این بسیار مهم است.

شاکرمی تاکید کرد: آلودگی هوا و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی نیز مهم است این آلودگی روی قدرت فکر اثر داشته و وقتی تمرکز کم شود، تصمیم گیری مشکل می شود و بسیاری از سردردها و کم حوصلگی ها که منجر به درگیری می شود ناشی از این موضوع است.

دادستان عمومی و انقلاب کرج پیشگیری را مهم تر از درمان دانست و اظهار داشت:‌ وقتی اتفاقی رخ می دهد، حقوقی تضییع می شود و باز گرداندن آن کار سختی است به طور مثال در چهارباغ اراضی قطعه بندی شده و در آینده باغی برای چهار باغ نیست، در دادسرای کرج مطابق قانون شکایت سمن ها را می پذیریم، اگر ضعفی در دستگاه ها و نهادها است، می توانید اعلام کنید.