دکترابوالفضل آفریده روز سه شنبه درگفت وگو با خبرگزاری برنا ، افزود: این طرح به صورت پایلوت در استان البرز اجرایی شده است .

این مسئول اظهار داشت: اکنون در 8 مرکز درمان سرپایی تامین اجتماعی استان البرز طرح الکترونیکی دفترچه ها آغاز شده است .

وی بیان داشت: تمام بیمارانی که به این مراکز درمانی تامین اجتماعی مراجعه می کنند پرونده حاوی اطلاعات و سوابق بیماردرزمینه های مختلف مانند حساسیت به داروها ، آزمایش ، پاراکلینک، جراحی و دیگراطلاعات دردسترس قرار دارد و به صورت هدفمند با اطلاع از سوابق بیمار در خصوص داروهایی که دریافت کرده وعمل جراحی که انجام داده اند به پزشک معالج کمک می کند .

آفریده گفت: با توجه به ضرورت دفترچه الکترونیکی برای بیمارن سرپایی و حذف دفترچه کاغذی تمام مراجعه کنندگان به مراکز تامین اجتماعی استان البرز مهمترین مزایای این طرح آگاهی کامل پزشک از سوابق بیمار، زیر ساخت ها و رعایت تمام موازین علمی است.

وی افزود: حذف دفترچه والکترونیکی شدن آن موجب بالا بردن دقت پزشکان درمعاینه و درمان بیماران ، اختصاص وقت بیشترپزشکان برای معاینه بیماران، تکریم ارباب رجوع ، کاهش خطاهای پزشکی ، جلوگیری از سوء استفاده از دفترچه های درمانی ازدیگرمزایای این طرح به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون هر بیماری که حتی برای یکبار به مراکز تامین اجتماعی البرز مراجعه کند برای وی پرونده ای از سوابق بیماری تشکیل می شود و این طرح در روزهای پایانی سال که در سراسرکشوراجرایی خواهد شد بیماران البرزی علاوه بر این استان به هر استانی که برای درمان مراجعه کنند تمام سوابق آنان وجود دارد و پزشکان معالج درجریان سوابق و بیماری های آنان از طریق پرونده ای که ایجاد شده است قرار می گیرند.

وی اظهار داشت: 20 استان کشورتحت پوشش طرح دفترچه های الکترونیکی قرار گرفته اند که البرزنیز جزء آنها است و تا پایان دهه مبارک فجر در سال جاری 12 استان دیگر این طرح را اجرایی می کنند.

سازمان تامین اجتماعی بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی در استان البرز دارد.