به گزارش خبرگزاری برنا ، حمید احدی روز سه شنبه در آیین گشایش دفتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز در فردیس، افزود: مجمع خیرین مدرسه ساز با کمک مسئولان این شهرستان شکل گرفت تا عقب افتادگی فراوانی که در زمینه های فرهنگی وجود دارد، به نحوی دیده شود.

وی ادامه داد: ادارات و نهادهایی که بتوانند مشکلات شهر فردیس را برطرف کنند به درستی شکل نگرفته، یا اگر شکل گرفته باشد، هنوز قوی نیستند که باید از ظرفیت مردمی در جهت پیشبرد آبادانی و کارهای انجام نشده استفاده شود.

احدی اظهار داشت: توانایی دولت در احیاء این عقب افتادگی ها بسیار پایین است. شهرستان فردیس در زمینه های سرانه های ورزشی، فضای سبز، درمانی و فضای آموزشی حداقل سرانه ها را دارد.

سرپرست فرمانداری فردیس گفت: مدرسه ارتباط مستقیم با تعلیم وتربیت آینده سازان کشور دارد باید در اولویت اول قرار بگیرد.

احدی افزود: امیدوارم با تلاش این مجمع خیرین در جهتی حرکت کنند تا چند سال آینده این مشکلات مرتفع شود.

وی اظهار داشت: مشکل فضای آموزشی باید در این شهرستان مرتفع شود مسئولان آموزش وپرورش اعم از مدیران و معلمان فقط به این بیندیشند که چگونه فرزندان را تربیت کنند.

وی افزود: آموزش وپرورش نباید دغدغه مدرسه و سیستم سرمایشی و گرمایشی داشته باشد متاسفانه تمام تلاش و انرژی آنها بر این است که بتوانند زیر ساختها و مشکلات جاریه را برطرف کنند.

وی ادامه داد: این وظیفه نهاد آموزشی نیست فقط باید به این بیندیشند که چگونه آینده سازان این کشور را تربیت و کشور را به جلو پیش ببرند.