علی سالارکیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری برنا ،  افزود: این نهاد برای ارائه خدمات عمرانی به مددجویان تا سقف 250 میلیون ریال برای خرید و ساخت مسکن محرومان کمک بلاعوض اختصاص داده است که در کنار آورده اولیه خانواده می تواند مشکل مسکن نیازمندان را مرتفع کند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های این اداره کل ، اعطای کمک بلاعوض برای پرداخت بدهی خانواده های تحت حمایت بدهکار به مسکن مهر است و بر اساس سیاست های جدید کمیته امداد ، خدمات مسکن محرومان با جدیت و حمایت مالی گسترده تری نسبت به گذشته ارائه می شود .

مدیر کل کمیته امداد استان البرز گفت : سال گذشته یک هزار و 145 واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت این نهاد در البرز تعمیر و بازسازی شدند .

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بیش از پنج هزار خانواده تحت حمایت این نهاد در البرز مستاجر هستند ، افزود: با توجه به محدودیت اعتبارات و حجم بالای مددجویان فاقد مسکن ، انتظار داریم مردم البرز ، بیش از پیش ما را در این زمینه یاری کنند .

سالارکیا خاطرنشان کرد: کمیته امداد برای حمایت از افراد نیازمند و مددجویان تحت پوشش بسیاری از برنامه‌های خود را با همکاری خیران و مردم نوعدوست استان اجرا می‌کند .

وی افزود : واگذاری انشعابات رایگان آب ، برق ، گاز و فاضلاب به مددجویان با همکاری سازمان‌های مربوطه از جمله خدمات این بخش است و در طول این مدت 150 خانواده از این خدمت استفاده کرده اند .