روزبه زورقی روز شنبه در گفت وگو با خبرگزاری برنا ،  افزود:این ورزش هم اکنون در دنیا وجود دارد اما در کشور ما هنوز فعال نشده به همین منظور هیات نابینایان و کم بینایان البرزی این ورزش را در استان راه اندازی خواهد کرد.

زورقی گفت: همانگونه که برای نخستین بار در کشور هیات نابینایان و کم بینایان البرز موفق به راه اندازی ورزش بیلیارد برای این قشر جامعه شد ، این قابلیت نیز وجود دارد که بتوانیم ورزش اسکی را نیز برای نابینایان و کم بینایان البرزی راه انداخت.

وی در ادامه با بیان اینکه زیر ساخت های ورزشی موجود در استان مختص ورزشکاران نابینا و کم بینا استان نیست اظهار داشت:همچنین یکی دیگر از برنامه هیات ورزشی نابینایان و کم بینایان البرزی راه اندازی ورزش کوهنوردی است که به همین منظور نیز هم اکنون در حال رایزنی با هیات کوهنوردی استان هستیم.

زورقی ادامه داد: یکی از تلاش های این هیات این بوده که همواره با استفاده از امکانات موجود برای رشد و توسعه هر چه بیشتر ورزش نابینایان و کم بینایان استان بهره برد.

رئیس هیات نابینایان و کم بینایان البرز در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های سال 96 هیات اشاره و گفت:یکی از اولویت های اصلی برگزاری مسابقات کشوری و میزبانی این مسابقات است که برای اجرای این مهم نیاز به جذب اسپانسر داریم.

زورقی گفت: از شرکت های بزرگ و خیرین ورزشی دعوت می کنیم تا با مشارکت هر چه بیشتر بتوانیم میزبانی مسابقات را بر عهده گیریم.

وی ادامه داد:همچنین امسال در 16 مسابقه قهرمانی کشور اعزام خواهیم داشت .