به گزارش خبرگزاری برنا، فردین حکیمی در مراسم تمدید این تفاهم نامه افزود: این تفاهم نامه به منظور استفاده از تمام ظرفیت های موجود برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست و همچنین ممانعت از تخریب و تصرف اراضی ملی و حفاظت شده و حفظ بیت المال استان تمدید می شود.

وی اظهار داشت: محیط زیست و منابع طبیعی دارای ماموریت ها و اهداف مشترکی در بخش های طبیعی به ویژه در محدوده اراضی واقع در مناطق چهارگانه محیط زیست هستند و در صورت تعامل، همکاری و هم افزایی نیروها و امکانات موجود، امکان برخورد با تخلفات تخریب و تصرف اراضی، تعلیف غیر مجاز دام، قطع اشجار و ... با قوت و توان بیشتری انجام خواهد شد.

وی گفت: با توجه به نقش و جایگاه آموزش و فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی، انجام برنامه ریزی و هماهنگی های لازم در جهت اجرای برنامه های آموزشی برای گروه های هدف به ویژه در مدارس باید مورد توجه 2 اداره کل قرار گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز نیز در این نشست گفت: بر اساس اصل پنجاهم قانون اساسی حفظ محیط زیست و نگهداری از عرصه های منابع طبیعی و ملی از وظایف همگانی تلقی می شود.

حامد فرضی افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری 'تخریب محیط زیست معلول نابرابری های اجتماعی و استفاده غلط از طبیعت و یکی از عوامل تضییع حقوق انسان هاست، متأسفانه در جهان امروز اقلیتی مرفه و ثروتمند از همه امکانات و مواهب طبیعی و سالم بهره برداری می کنند ولی اکثریت ملت ها محکوم به زندگی در شرایط محیطی آلوده و غیر بهداشتی و تن دادن به عوارض سوء‌ و انواع بیماری ها و پذیرفتن بلا،‌ مصیبت و مرگ و میرند و این تفاهم نامه در راستای تحقق این اصل و سیاست های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید'، مبادله و منعقد شد.