امیر غفرانی در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا، اظهار کرد:  سرانه ورزشی در البرز  بسیار پایین است به طوری‌که در این حوزه به عنوان استان یکی مانده به آخر(سی ام) کشور مطرح هستیم.

وی با اشاره به سرانه ورزشی البرز گفت: در حال حاضر سرانه ورزشی البرز 38/0 درصد است و در مقایسه با جمعیت این استان اصلا مناسب نیست.

وی افزود: واقعیت این است با توجه به مهاجرپذیری البرز، تأمین سرانه ورزشی در استان به سختی انجام می‌شود چون هرچقدر هم‌که امکانات و زیرساخت‌ها را ارتقا دهیم باز به پای سرعت رشد جمعیت نمی‌رسد.

این مسئول توضیح داد: هرچند طی سال‌های‌گذشته با جذب اعتبارات دولتی و کمک خیران اقداماتی برای ارتقای زیرساخت‌های ورزشی استان صورت‌گرفته ولی باز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

غفراتی ابراز کرد اکنون در مجموعه انقلاب سالنی به مساحت سه هزار متر توسط خیری ساخته می‌شود که تعهد کرده‌اند 24 ماهه به پایان برسد.

وی اظهار کرد: یک سالن طبقاتی هم در کلاک با استفاده از ظرفیت خیران در حال ساخت است و امیدواریم که خیران از این اقدامات در استان استقبال کنند.

وی  با اشاره به وضعیت پروژه سالن شش هزار نفری استان ادامه می‌دهد: پیشرفت این پروژه در یک سال و نیم‌گذشته میزان از 38 درصد به 43 درصد رسیده است.

مدیرکل ورزش و جوانان البرز افزود: با توجه به تفاهمی که با معاون عمرانی استاندار، رئیس شرکت توسعه و تجهیز وزارت ورزش و جوانان و پیمانکار انجام شد، سهمی برای هر بخش مشخص شد که اگر تا پایان سال پرداخت شود، طرح به اتمام می‌رسد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: