به گزارش خبرگزاری برنا؛ مهدی مهرور  گفت: بر اساس گزارش هواشناسی، از اواخر روز سه‌شنبه تا اوایل وقت پنجشنبه شاهد جوی ناپایدار در منطقه البرز مرکزی خواهیم بود که به موجب آن وزش باد شدید و لحظه ای، گرد و خاک و بعضی ساعات رگبار پراکنده و رعد و برق رخ خواهد داد.

وی حضور فرمانداران، بخشداران و شهرداران را در محل خدمتشان به منظور پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی ضروری دانست و از شهروندان خواست، برای جلوگیری از خطرات رعد و برق و صاعقه و سیلابی شدن موقت رودخانه ها و مسیل ها به ویژه در ارتفاعات از اسکان در این مناطق خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز بر لزوم حفظ آمادگی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران و شهرستان ها به منظور مقابله با هرگونه حادثه احتمالی، ایجاد هماهنگی بین نیروی انتظامی، دستگاه های امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردمی تأکید کرد.

مهرور تاکید کرد: صدور پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی استانی و شهرستانی و مسؤولان محلی برای ساکنان مناطق تحت تأثیر به ویژه کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه ها لازم است؛ شهروندان از سفرهای غیرضروری در جادهای کوهستانی و دامنه های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی مکان های امن برای اسکان موقت شهروندان و آمادگی شرکت های خدماتی، امری ضروری محسوب می شود تا در صورت نیاز در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم برای امداد و خدمت‌رسانی انجام شود.