به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سردار "رضا بنی اسدی" در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کرمان که به مناسبت هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: مشارکت همگانی باعث ارتقاء امنیت اجتماعی می شود.

وی بیان داشت: پلیس خاکریز نخست مبارزه با مواد مخدر است و همگان باید بدانند که شیوع این مواد مخرب به بدنه جامعه صدمات فراوانی وارد می کند.

سردار بنی اسدی اضافه کرد: قاچاقچیان مواد مخدر همواره یک قدم از متولیان مبارزه با مواد مخدر جلوتر هستند و تا زمانی که هم افزایی بین تمام دستگاه ها به وجود نیاید پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

وی پیشگیری را مهم ترین اصل در معضل مواد مخدر عنوان کرد و گفت: استمرار اقدامات فرهنگی می تواند مشکلات مربوط به اعتیاد را کاهش دهد و موجب ارتقاء امنیت اجتماعی شود.

فرمانده انتظامی استان توجه به اقدامات کاربردی را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید به مراکز بحران رفت و با یک مستند سازی آموزشی نفرت اجتماعی نسبت به مواد مخدر را افزون کرد.

وی ریشه یابی علمی باندهای قاچاق مواد مخدر را امری ضروری دانست و بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران خسارات فراوانی را در مقابله با مواد مخدر متحمل شده است اما متاسفانه بازخورد جهانی چندانی نداشته است و ما باید دیپلماسی خود را در جلب حمایت های مادی و معنوی افزون کنیم.

رئیس کمیته مقابله با ورود و عرضه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اضافه کرد: امروز به این نتیجه رسیده ایم که صرف برخورد پلیسی کارساز نخواهد بود و باید تقاضا را با استفاده از اقدامات فرهنگی و اجتماعی کاهش دهیم.

وی فعالیت اجتماعی و آگاهی بخشی پلیس کرمان را گسترده ارزیابی کرد و گفت: در سال گذشته 87 تن انواع مواد مخدر را کشف کرده ایم و رتبه نخست کشور را در این زمینه به خود اختصاص داده ایم.

سردار بنی اسدی از افزایش 116 درصدی کشف قرص های روان گردان در کرمان خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون 20 تن مواد مخدر شامل کراک، تریاک، شیشه، هروئین و شیره کشف شده است.

وی افزایش 9 درصدی دستگیری زنان قاچاقچی از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل را نگران کننده خواند و بیان داشت: در دستگیری خرده فروشان شاهد افزایش 60 درصدی در مردان و 80 درصدی در زنان بوده ایم.

فرمانده انتظامی استان در پایان بار دیگر هماهنگی همه دستگاه ها و مردم در مبارزه با مواد مخدر را رکنی اساسی دانست و گفت: باید نسبت به تهدیدات مواد مخدر آگاه سازی گسترده ای صورت پذیرد.