به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ حمید معین زاده با اعلام این خبر  از برخورد قاطع پلیس با رانندگان حادثه ساز خبر داد و اظهار داشت: پلیس در سه ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش 14درصدی برگه اعمال قانون برای رانندگان متخلف بوده که این مهم نشان دهنده از ارتقاء فرهنگ رانندگی در کرمان است.

وی افزود: با توجه به رعایت قوانین و مقررات از سوی همشهریان محترم و همچنین تلاش مضاعف پلیس و همکاری دستگاه های دخیل در امر ترافیک خوشبختانه در سه ماهه ابتدایی سال جاری در استان شاهد کاهش 20 درصدی تعداد فوت شدگان در سوانح رانندگی بوده ایم.

وی با ذکر این مطلب که از ابتدای سال جاری تاکنون بیشترین تصادفات رانندگی مربوط به موتور سیکلت سواران بوده، افزود: در 52 درصد از سوانح موتورسیکلت سواران نقش دارند و دلیل عمده ی آن ها عدم استفاده از کلاه ایمنی است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی بیان داشت: استفاده از تلفن همراه حین رانندگی امکان عکس العمل سریع را رانندگان در مواجه با خطرات احتمالی کاهش می دهد.

وی گفت:با فرارسیدن فصل گرم سال، استفاده از برچسب های شیشه دودی وسایل نقلیه در سطح معابر افزایش یافته که این فرایند باعث کاهش دید راننده و باعث بالا رفتن ضریب خطا در هنگام رانندگی و به تبع آن در افزایش تصادفات نیز موثر خواهد بود، از این رو پلیس راهنمایی و رانندگی برخورد با این تخلف را در دستور کار خود فرار داده است.

سرهنگ حمید معین زاده در پایان اضافه کرد: شهروندان می توانند با حذف سفر های غیرضروری، تغییر ساعت سفر ها، تغییر مسیر به مسیر های کم تراکم تر، استفاده از تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات روز، کسب اطلاعات کافی در زمینه ی راه ها و احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی سبب کاهش ترافیک و صرفه جویی در زمان و هزینه ها شوند.