به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ "حمید معین زاده " در این خصوص عنوان کرد : پلیس راهنمایی ورانندگی در راستای به حداقل رساندن حوادث ترافیکی از تمام امکانات و تجارب خود استفاده کرده و طی برخورد با رانندگان متخلف، 18 هزار وسیله نقلیه موتوری در پارکینگ های عمومی توقیف کرده است .

سرهنگ " حمید معین زاده " با تاکید بر نقش خانواده در نهادینه شدن فرهنگ ترافیک در جامعه اظهار داشت : فرزندان رابطه عاطفی که با والدین خود دارند به راحتی مبانی ترافیکی را از آنان الگو برداری می کنند .

وی فرهنگ سازی و آموزش صحیح قوانین راهنمایی و رانندگی را یکی از موثرترین راهکارها در کاهش حوادث ترافیکی برشمرد و تصریح کرد : بهره گیری از فناوری های نوین در اطلاع رسانی وضیعت و شرایط ترافیک " تعیین مسیرهای مناسب " و " خطرات پیش رو " می تواند گامی بزرگ در کاهش تصادفات باشد .

وی از رانندگان خواست با صبر و شکیبایی بیشتری رانندگی کنند و با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پلیس را در انجام وظایف خود یاری رسانند.

وی ، انتخاب دوران کودکی و نوجوانی به عنوان جامعه هدف را فرصت بسیار مناسبی برای یادگیری علوم و مسائل مختلف عبور و مرور در این برهه زمانی عنوان کرد .