به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ اکبر رضایی، معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت در رابطه با آخرین جزئیات حادثه رخ داده در حرم مطهر امام حسین اظهار کرد: دلیل اصلی حادثه ازدحام جمعیت بوده است و چنانچه منابع دیگر دلایل غیر از این را عنوان کنند آن را تایید نمی‌کنیم و کذب است.

وی افزود: در باب الرجا حرم امام حسین این حادثه رخ داده است چرا که آن منطقه حالت شیب برای ورود به حرم را داشته و با ازدحام جمعیت این اتفاق رخ داده است.

رضایی در رابطه با تعداد احتمالی کشته و یا زخمی شدن ایرانیان در این حادثه تصریح کرد: تاکنون آمار دقیقی در دست نیست و تا این لحظه گزارشی از شهدا زائرین ایرانی به دست ما نرسیده است اما طی چند ساعت آینده این آمار مشخص خواهد شد.

وی اضافه کرد: دفتر نمایندگی و همکاران مرکز پزشکی در حال بررسی هستند اما هنوز گزارشی مبنی بر حضور ایرانیان به دست ما نرسیده است و در حال گرفتن آمار کاروان ها هستیم. همچنین شهدا به مراکز درمانی عراق منتقل شدند و در حال بررسی هستیم.

معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت با اشاره به تعداد کشته و زخمی شدگان این حادثه عنوان کرد: تاکنون حدود ۱۲ نفر شهید و ۷۳ نفر زخمی شدند و این آمار تا بدین لحظه تایید شده است و ارقام دیگر مورد تایید ما نیست. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اوضاع عادی است و عزاداران در حال عزاداری هستند. مشکل خاصی برای عزاداران وجود ندارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: