به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ بعضی از کاربران تلگرامی یا صفحه های اینستاگرامی تعقیب می کنند اگر دنبال کاری در داخل منزل هستید ما می توانیم کاری برای شما پیدا کنیم، کارهایی که در منزل انجام دهید و به صاحب کار تحویل دهید؛ کارهایی مثل بسته بندی، شمع سازی، چرم دوزی، ساخت بدلیجات، پاکت، جعبه و کارهای شبیه این ها به شما معرفی می کنند واز شما می خواهند بر اساس مهارت و علاقه ای که دارید یکی از این کارها را انجام دهید.

بعد از اینکه انتخاب کردید وسایل مورد نیاز کار را برای شما می فرستند؛ ولی قبل از فرستادن، پول لوازمی که برایتان می فرستند را باید به حسابشان واریز کنید در این فاصله مشتریان را با اطلاعات نادرستی از حجم کار، زمان کار و قوانین متناقض دیگه فریب  می دهند.

برای مثال اول ادعا می کنند که کار ساختن این شمع یا جعبه ها فقط چند دقیقه طول می انجامد اما در حقیقت بعد از اینکه فیلم آموزشی برایتان ارسال کردند ملاحظه می کنید این کار در کمال تعجب ساعت ها زمان می برد و اگر بخواهید کار را ادامه دهید نمی توانید آن تعداد را در زمانی که توافق کردید تحویل بدهید؛ در نتیجه تنها راهی که برایتان باقی می ماند انصراف از این کار هست اما هزینه که برای خرید این وسایل با هم توافق کردید را به شما بر نمی گردانند.

در حقیقت اینها تعدادی وسایل کار بی مصرف را به قیمت چندین برابر به شما فروختن، وسایلی که هیچ به درد شما نمی خورند و اگر بخواهید ادامه دهید در مدت زمانی که توافق کردید امکان درست کردن این موارد وجود ندارد تازه اگر بخواهید شبانه روزی هم کار کنید آخرش کلی ایراد و اشکال از کارتان می گیرند و کارتان را زیر سوال می برند و البته آن مبلغ توافق شده را هرگز پرداخت نمی کنند. متاسفانه خیلی از کاربران قربانی بعضی از این ترفندهای تلگرامی یا صفحه های اینستاگرامی کاریابی اینترنتی شده اند بخصوص دراین وضعیت شیوع بیماری کرونا که اکثر مردم در قرنطینه خانگی هستند و در این روزها فعالیت این کانالها رو به افزایش هست.

توصیه می شود بدون اطلاع اولیه و کافی هیچ مبلغی در ابتدای کار به این افراد پرداخت نکنید چون در صورتی که شما قصد این کار را نداشته باشید با کلی ایراد و بهانه های طرف مقابل روبرو می شوید و البته پول پرداخت شده را هم به شما برنمی گردانند.

علی اصغر زارعی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: