به گزارش خبرگزاری برنا از ایلام، نورالدین محسنی اظهار کرد: در جلسه‌ای که با فعالان بازارچه صنایع دستی در محل این بازارچه برگزارگردید، بازارچه دائمی صنایع دستی شهر که به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته تعطیل شده بود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی فعالان این حوزه و تعیین ساعت کاری از سوی این معاونت بازگشایی شد و آماده ارائه خدمت به مشتریان و تولیدات محصولات است.

او افزود: بازارچه دائمی صنایع‌دستی شهر ایلام دارای ۲۳ غرفه شامل انواع رشته‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی شامل گلیم ساده، گلیم نقش برجسته، چوب، سفال، سنگ تراشی، معرق، محرق ساقه گندم، زیورآلات، جاجیم، چیت بافی و… است که صنعتگران و هنرمندان این رشته‌ها در این بازارچه فعالیت دارند.

محسنی تصریح کرد: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده از کارگاه‌های صنایع دستی آسیب دیده پیشنهاد شده که برای حمایت از فعالان این عرصه با پرداخت تسهیلات خسارات ناشی از کرونا جبران شود.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی ایلام تصریح کرد: هم اکنون در استان ۳۳ رشته صنایع دستی در قالب بیش از ۱۲۰ کارگاه با ۱۰ هزار صنعتگر در رشته‌های مختلف سنتی وهنری فعالیت دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: