به گزارش خبرگزاری برنا؛ مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در آیین رونمایی از بیمه حوادث ۵۰۰هزار خانه روستایی  گفت: مردم کشور مدت‌ها با بانک‌های تجاری سروکار داشته‌اند که آن‌ بانک‌ها اغلب مشتریان کلان دارند. بانک قرض‌الحسنه ‌مهر ایران به‌نوعی بانک مردم ایران است .  اکبری اظهار کرد: از آنجایی که وام‌های بانک مهر ایران خرد است، سعی کرده‌ایم این وام‌ها را با فرآیندهایی ساده به مردم تخصیص دهیم. با بانکداری سنتی ممکن نبود سال گذشته به دو میلیون و ۳۰۰هزار نفر تسهیلات دهیم. بانک مهر ایران سال ۱۳۹۵ به ۵۰۰هزار نفر تسهیلات داده و افزایش تعداد تسهیلات‌گیرندگان در طول این سه سال با همان نیروی کاری قبلی ، عملکردی قابل توجه است.

اکبری درباره تسهیلات پرداختی بانک مهر ایران به روستاییان و نیازمندان یادآور شد: از سال ۱۳۹۷ برای پرداخت ۶۰هزار فقره تسهیلات به روستاییان برنامه‌ریزی کرده‌ایم که بخش عمده آن تا کنون انجام شده است. همچنین ۲۸۰هزار فقره تسهیلات با همکاری کمیته امداد در حوزه معیشت و اشتغال‌زایی خرد پرداخت شده که ارزش آن به ۱۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد و عمدتاً هم مربوط به روستاها بوده است.وی در همین رابطه افزود: برای بهسازی خانه‌های روستایی، تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مسکن به امضا رسانده‌ایم که شامل ۲۲هزار خانه روستایی است و تا کنون ۱۲هزار مورد آن پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک مهر ایران درباره بیمه کردن ۵۰۰هزار خانه روستایی از سوی این بانک گفت: افتخار ما این است که در طرح بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی، سه استان کمتر برخوردار (سیستان و بلوچستان، ایلام و خراسان جنوبی) را انتخاب کرده‌ایم. با توجه به کم تر برخوردار بودن روستاییان استان ایلام همچنین روحیه همکاری و خدمت به مردم در استاندار محترم استان ایلام ، استان ایلام جهت اجرای طرح بیمه رایگان حوادث روستایی از سوی نائینی مدیر شعب استان ایلام بانک قرض الحسنه مهر ایران به مدیریت بانک قرض الحسنه مهر ایران پیشنهاد گردید که مورد موافقت واقع شد.در این طرح  36 هزار خانه روستایی استان ایلام  ، در برابر حوادث و بلایای طبیعی از اول خرداد 99 به مدت یکسال و به صورت رایگان از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران تحت پوشش بیمه قرار گرفتند .این طرح اقدامی مبارک برای روستاییان  استان ایلام و باعث دلگرمی مردم در روزهای سخت خواهد بود. امیدواریم با تداوم طرح های از این دست شاهد خدماتی ارزنده به مردم استان باشیم

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: